Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hamarosan "megöröklünk" egy...

Hamarosan "megöröklünk" egy darab földet. Mivel ültethetem be?

Figyelt kérdés
Férjem keresztanyja ígért nekünk egy darab földet. Nem tudom pontosan, mekkora, de néhány ár biztos van. Domboldalon helyezkedik el, elég meredek, szőlővel és gyümölcsössel van tele. Nem tudunk odamenni, más városban van, tőlünk kb 100 km-re, így havonta egyszer, kéthavonta egyszer tudnánk elmenni odáig. Van valami ötletetek arra, mivel volna érdemes beültetni, ami nekem is hasznomra válna? (Télire eltenni fagyasztóba, befőttnek, savanyúságnak) Olyasmire gondoltam, ami nem túl igényes, de szapora, és nem gyümölcs, inkább zöldség (borsó, bab, padlizsán, de ezek közül nem tudom, melyik milyen igényes)
2009. jan. 13. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A borsó és a bab pl. egyáltalán nem igényes. És a jó bennük, hogy teljesen más a leszedési ideje. A borsó nyár eleje, a bab nyár vége. A padlizsánról nem tudok nyilatkozni. Lehet még ültetni akár retket, répát, zöldséget. Ezek sem igényesek, bár nem árt kapálni néha.
2009. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Húha!Ha csak havonta,kéthavonta tudtok menni,akkor semmivel.Egy jó eső után,egy hét alatt ellep a gyom mindent,elveszi az életteret a kultúrnövény elől.Érdekes lehet még a szerszámok,eszközök tárolása,nem lopják-e el,mennyire biztonságos a hely.Vagy akár a termést nem-e sarcolják meg.A helyetekben én vagy eladnám a területet,vagy alkalmas helyi emberrel szerződést kötnék,hogy a termés egy részéért művelje a területet.Ez lehet akár szóbeli megállapodás is,ahol elmondanátok,mikor mire lenne szükségetek,mit ültessen nektek.Pl.szomszéd.Nekem egy ismerősöm így művel Debrecen határában több víkendtelket.A piacon szoktam vele találkozni,zöldséget,virágot,gyümölcsöt árul.Anyagbeszerzőként dolgozik,munkaidőben elugrik/beugrik locsolni,lekapni egy-két dolgot.Saját földterülete nincs neki,így viszont mindenki jól jár.

Még egy dolgon gondolkozzatok el.Vidéken él az összes rokonom,én is onnan származom.Alig van már olyan család,aki termel valamit a kertjében.Drága a művelése,vegyszerezése,időigényes,fáradságos.Sokszor a leggondosabb odafigyelés ellenére is csak silány,gyenge termés keletkezik.Az utóbbi években már a drágább vetőmagvakkal is csak küszködünk,és csak mostanában kezdem érteni,hogy miért.De ez már gazdaságpolitika,génmanipuláció és egyebek.Amúgy genetikailag örökölhettem valamit a szüleimtől-ők kb.17 hektáron-én a 2 négyzetméteres erkélyemen gazdálkodom.Az enyém biogazdaság,hagyma és paradicsom volt az ősszel.Tehát az indittatást,a kedveteket nagyon is átérzem.Valójában tényleg egy csodálatos dolog előállítani saját élelmiszert......

2009. jan. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!