Kezdőoldal » Otthon » Kert » 30 m3 ág ledarálása kb....

30 m3 ág ledarálása kb. milyen összeg lehet?

Figyelt kérdés
A ledarált nyesedéket nem kell elszállítani, csak ledarálni
tegnapelőtt 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk tavasszal jött a traktor (ahhoz csatolják az ágdarálót). Szerintem kicsit több lehetett mint 30 m3, egész nap itt voltak, 50 ezret kértek kiszállással együtt.
tegnapelőtt 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
2-3 cm-es ágakat én elektromos ágdarálóval szoktam, lehet bérelni 6000 Ft/nap. 30 m3-t 2-3 nap alatt kényelmesen meg lehet csinálni.
tegnapelőtt 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2

Ez egyértelműen hülye tanács. 30 m3 esetén nyilván nem csak 2-3 cm-es ágak vannak. Biztos nem a Városliget összes sövényeit metszették meg.

A másik meg, hogy ilyen kis elektromosakhoz egy nap alatt nemigen lehetne végezni már az összedarabolással se, a darálással meg főleg 2 nap alatt, még úgy se, hogy a nagyja megmaradna, mert azokat nem vinné a gép.

Mondjuk, az 1. válaszoló által írt dolog is furcsa, hogy nagy traktoros ágdarálóval is egész napos munka, pedig olyanokba kisebb fákat bele lehet tenni egyben. Az valószínűleg valami extra kicsi vontatott gép lehet. Az árból is arra tippelek, mert itt 20.000 Ft/óra van írva:

[link]

Házilag szerintem ilyesmi (lenti) 1 M feletti gép a reális ennyi ághoz, ami 8 cm-ig bírja. Ha előre összedarabolod az ágakat, akkor úgy gondolom, 1 napon belül lehet végezni, és csak azok maradnak, amik már tüzelni is megfelelnek. De ez az ágaktól függ. Nem mindegy, hogy csupa nagyjából egyenesen álló hosszú ágról van-e szó, amivel lehet haladni, vagy olyan diófáról, aminek minden egyes ága derékszögben áll el, és emiatt nem megy bele egyben a darálóba.

[link]

[link]

(Ez a fenti aránylag reális videó. Szinte kivétel nélkül hosszú egyenes ágak ledarálását szokták filmezni, azt reklámozva, hogy milyen gyors a munka az adott szerkezettel. De átlagos ágakkal a munka háromszor annyi időbe kerül, jó esetben.)

tegnap 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!