Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet otthon gombát termeszten...

Lehet otthon gombát termeszteni? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

okt. 15. 15:22
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
41%
Veszel zsakos gombát azt kész. Vagy veszel oltóanyagot és farönköket oltasz be.
okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy szalmabálán szokták termelni
okt. 15. 15:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Nedves, párás hely és megfelelő tápanyag kell nekik és néhány gombának sötét hely. Fajtája válogatja.

Laska gomba termőblokkot lehet szalmával csinálni vagy fával is.


Nekem most a kedvencem a shrooly :D Ha kicsit olcsóbb lesz vagy magyar áraknak megfelelő, akkor biztos venni fogok egyet. (csak drága)

[link]

okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb venni egy gombazsákot.
okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem jutott eszedbe esetleg, hogy rákeress a neten? :)

Sokféle lehetőség van, pl.:

[link]

De mindet el lehet rontani, ez a rossz hír.

A csiperke termőblokkot nagyon kevesen szokták dicsérni, aminek az lehet a fő oka, hogy a többség nem tudja biztosítani a szükséges feltételeket. A zsákos megoldás annyival jobb, hogy nagyobb térfogat, több víz fér bele, nehezebben szárad ki. Meg eleve többet is terem, mert sokkal nagyobb.

Nekem laskagombán volt. Farönköt oltottam be egy tavaszon átszövetett bútorcsappal. Ősszel termett először, után még vagy 3 évig. Az utolsó évben már csak kevés volt, de melléástam egy másik rönköt, azt is átszőtte, és az is termett 3 évig. De az utolsó években már a gombaszúnyoggal nem bírtam, kukacos lett az egész.

okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
Most a nyarfatuskók televannak tökegombával. Szedj hamar. Ritla finom
okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki nem ért hozzá, inkább ne szedjen semmit.
okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!