Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pöfeteget miért nem lehet...

Pöfeteget miért nem lehet otthon termeszteni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 14. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert még nem dolgozták ki az otthoni termesztés biztos módját.
2022. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De min bukik el? Légyszi olyan írjon már, aki ért a gombákhoz..
2022. jún. 14. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet venni kell hozzá egy 500 m tengerszintfeletti magasságú cser-tölgy erdőt, ott tudod termelni.
2022. jún. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Miért kell hogy magasan legyen?

Ha van egy db csertölgy fám, az alá nem jó?

2022. jún. 14. 09:08
 5/9 anonim ***** válasza:
#3: Én még ha eddig találtam pöfeteg az mindig mezőn, kaszálón, agrárterületen volt. Nem a szarvasgombára gondolsz?
2022. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
bükkben a cseres-tölgyes erdőkben szoktam találni mindig pöfeteget, jó nagyokat, gondolom az az ideális környezet számára.
2022. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Japán Gulyás ***** válasza:
Nem tűri jól a gomba spórája a mesterséges beavatkozást.
2022. jún. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dionysos válasza:
Nálunk a kertben, a rózsabokrok mellett nőtt ki. A mogyoróbokor alatt meg őzlábgomba, és nincs a közelben erdő.
2022. jún. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Paradoxa válasza:
100%

Szerintem tök jó a kérdésed. Magam az imént tettem fel nagyon hasonlót. Itt már konstruktívabb válaszokat is olvastam. Ha egyszer sikerül előbbre jutnom a kérdésben, megírom neked. Ezt a cikket régebben találtam, most eszembe jutott.

[link]

Szerintem nagyon is érdemes tanulmányozni a problémát, hiszen veszteni semmit nem veszíthetünk, az esetleges nyereséget viszont nehéz felmérni is.

Mongóliában voltam 10 évesen 42 évvel ezelőtt. Ott teljesen pusztai környezetben, legelős területeken tömegével termett. Szerintem ott és akkor ettem utoljára rántott pöfeteget, legalábbis amire emlékszem is. Sohasem felejtem el.

2022. okt. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!