Kezdőoldal » Otthon » Kert » Metszeni mostanában kell,...

Metszeni mostanában kell, lehet? Aranyeső bokor, stb Meggy fa alma, körte, nagyon magasra lett engedve, ha le vágok a végeiből vagy felébe elvágom, kihajtajt újra lehet majd idővel ápolni?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre csak ritkítsál.
tegnapelőtt 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A fákat inkább majd március elején. Az almaféléket már februárban, ha nem lesz nagyon hideg. De nem félbe kell vágni a hajtásokat, mert azzal csak besűríted a fákat, hanem a felesleges vesszőket, ágakat kivágni. Jön a hosszú tél, a Youtube tele van metszős videókkal.

Az aranyesőt inkább elvirágzás után szokás metszeni, vagy formára nyírva évi többször. Mivel a hajtások jó fényellátottságú felső felén van inkább virág, így nem fog jól nézni, ha pont ezt a részt vágod le. Én elvirágzás után ritkítom kissé, és a túl hosszú tavalyi részeket is eltávolítom, aztán szeptemberben még egyszer ritkítom, de a megmaradó hajtások hosszát hagyom.

tegnapelőtt 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában a lombhullás után szoktak metszeni, amikor már erősen mérséklődött a növény biológiai aktivitása. A díszcserjéket azonban bármikor lehet metszeni, nyírni. A fákon ejtett nagyobb vágások felületét mindenképpen tapasszal kell kezelni. Magasra nőtt ill felkopaszodott fák visszametszését csak nagy óvatossággal ajánlott végezni, hogy maradjanak a vágásfelület alatt még oldalágak. Ha egy felkopaszodott fát úgy vágnak ketté, hogy oldalág nem marad rajta, akkor következő tavasszal kihajthat ugyan sok alvó rügy, de az ezeken létrejövő gyenge lombozat nem biztosan tudja életben tartani a fát.
tegnapelőtt 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lombhullás után már nem szabad metszeni, mivel pont a "lecsökkent biológiai aktivitás", azaz nedvkeringés miatt már csak lassan fognak beforrni a sebek, ill. helyreállni a megzavart nedvkeringés. Emiatt, ha véletlenül bejön egy kemény téli fagy, akkor fagysérülések alakulhatnak ki a vágások környékén, mivel a nedvkeringés nem tudta odaszállítani a fagy elviseléséhez szükséges cukorvegyületeket.

Ezért metszenek lehetőleg még almaféléket is csak tél végén, mikor már nem várható kemény fagy.

Csonthéjasokat meg télen mindenféle ágbetegségek tudnak megtámadni a beforratlan sebeken keresztül. Ezért kell náluk a zöldmetszést is befejezni legkésőbb egy hónappal a lombhullás előtt, amikor még gyors a sebgyógyulás, az erős nedvkeringésnek köszönhetően.

tegnap 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!