Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tuja helyett mit ajánlotok...

Tuja helyett mit ajánlotok kerítés mellé?

Figyelt kérdés
Tujákat szerettünk volna körbe, de egyre több helyen látjuk ( ismerősöknél, rokonoknál vagy csak simán az udvarokon), hogy nagyon betegesek. A sövények kifejezetten nem tetszenek, de nem vagyok nagyon jártas a témában lehet akad közöttük is szép. De bármi egyéb jöhet amivel a tuját ki lehetne váltani 😇

tegnap 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk babérmeggy.
tegnap 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
tegnap 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Babérmeggy nekem nagyon bevált. Jól bírja a telet, a forróságot is. Különösebben gondozást sem igényel. A korallberkenye is jo.
tegnap 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én lemondtam a babérmeggyről, mert nekünk kutyánk van. A babérmeggy pedig nagyon mérgező az állatokra. Ezért mi leylandi ciprust ültettünk. Nálunk mondjuk a magasság is szempont volt, nem szeretem, ha belátnak a kertünkbe.
tegnap 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A termése mérgező, de az állatok nem eszik meg. Egyébént a legtöbb terméste igaz ez.

Embdrnek is elég sokat kellene ennie belőle, hogy baj legyen.

A növèny, többi része nem mérgező.

Tavaszi metszéssel az is megoldható, hogy ne hozzon termést.

3 szomszéd macska szinte beköltözött hozzám és semmi bajuk.

tegnap 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

Pirossal kiemelve a lényeg. Minden része mérgező.

tegnap 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"Tuja" ez egy igen tág fogalom. Vannak fajták, amik valóban nem bírják a száraz klímát pl. nyugati tuja, amibe a nagyon népszerű smaragd tuja is tartozik. A keleti tuja viszont minden gond nélkül fejlődik. Ránézésre igen hasonlóak.
tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem a klíma a baj, hanem pár éve megjelent egy rovarkártevő. Az egész országban pusztulnak a tuják. Hatékony ellenszer nincs.
tegnap 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Az összes tíz évnél is régebbi tujánk elpusztult tavaly. Megsárgult mind. Azt mondják a szárazság miatt...
ma 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Van itt minden.


[link]

ma 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!