Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mire használhatóleginkább a...

ZsLacibacsi kérdése:

Mire használhatóleginkább a kukacos dió? Érdemes eltüzelni?

Figyelt kérdés

#tüzelés #Kukacos dió
ma 05:19
 1/2 anonim ***** válasza:
46%
Nemhogy érdemes, muszáj eltüzelni hogy megsemmisüljön a kártevő.
ma 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy érted, a belseje kukacos?

Ha száraz helyen tárolod, utána úgy ég, hogy ha sokat teszel rá, felforr a víz a kazánban. (Egy ismerősöm járt így, mikor beborított vagy két vödörrel. Aztán csak azt hallotta, hogy bugyborékol a víz radiátorban. Rögtön rohant a kazánházba.)

Vagy esetleg a dióburok-fúrólégy kukacára gondolsz?

Mert az ilyen diót érdemes átnézni, nálam úgy a 3/4-e jó szokott lenni a belseje, annak ellenére, hogy kívül fekete. Sötétebb valamivel a dióbél, de az íze tökéletes. Amit nagyon korán támadt meg a fúrólégy, mikor még nagyon éretlen volt, annak a bele szokott tönkremenni. Meg persze, mindegyik tönkremegy, ha a fa alatt hagyják lehullás után is, meg benne a nedves fekete burokban, mert akkor megpenészedik. Ez az év különösen penészveszélyes volt. Ezért kell hetente kétszer összegyűjteni, rögtön leszedni a kopácsot, aztán száraz helyen, pl. raschelzsákban szárítani.

Két idősebb nőtestvér él együtt, valamelyik évben elküldtek 2 kukával a szemétszállításkor. Akkor jártam náluk, és megkérdeztem, hogy nézték-e a belsejét? Nem nézték. Feltörtem párat, szép volt mindegyik, amit néztem. Erre majdnem megölték egymást, hogy melyik mondta, hogy a kukába kell rakni. :)

ma 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!