Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha veszek egy gomba termesztő...

Ha veszek egy gomba termesztő kitet, tudok termelni utána akármennyit anélkül, hogy új felszerelést vennék?

Figyelt kérdés
Hogy szaporodnak a gombák?
tegnap 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Ez 2 kerdes. Az atkozott chat gpt t ajanlom vagy barmely mas netes forrast. Keszulj egy hatalmas ismeretlen vilagra ami sok olvasas utan is ismeretlen marad.
tegnap 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kis egységek általában 1 termést adnak. Pár napig, hétig lesz rajta gomba aztán többet nem.

A gombák spórával szaporodnak, de te leszeded mielőtt olyan érett lenne, hogy elszórja a spóráit és újra kinőjön.

Azok a kis dobozok spórával beoltott termőföldet (valami fűrészporos keveréket) tartalmaznak. Elméletileg nőhetne rajta folyamatosan a gomba, de a valóságban ezek 1 termésre valók. Ha minden klappol akkor 2-3 főzésre valót tudsz leszedni róla, így megéri az árát, de csak mert frissen ott nőtt ki a lakásodban.

A gomba termesztése összetettebb dolog.

tegnap 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy termést adnak, hanem néhányat. Ha mindent jól csinálsz. De ez ritka. Általában az első a legnagyobb, utána a többi 2-3 már csökkenő. Ahogy a gomba elfogyasztja a táptalajt.

A gombafonalak át tudnak terjedni új táptalajra is, így tudod szaporítani. De ahhoz utána kell olvasni, hogy mi hogy megy, megfelelő felszereléssel rendelkezni, rászánni a sok munkát, és megfelelően tartani. Nem lehetetlen, hogy sikeres lesz az akció, de mindenképpen bizonytalan, mert az embereknek nem nagyon van tökéletes helyük erre a célra. Csiperkének szalmát szoktak kifőzni, azaz hőkezeléssel elpusztítani benne a penészgombák spóráit.

Több ismerősöm is volt már úgy, hogy letermett csiperke gombakomposztot szórt szét a kertjében trágyának (a közelben van ilyen cég), és a még életben lévő gombafonalak a kertben új telepet hoztak létre, és több évig teremtek.

Én laskát termeltem fatönkön. Amikor az első, amit boltban vett, átszövetett bútorcsappal beoltottam, már csökkent termést adott, akkor új tönköt ástam mellé úgy, hogy érintkezzenek, és a gomba átterjedt arra is. 3 évig termett ez is, akkorra fogyott el teljesen a faanyag. A gombaszúnyogokkal sajnos nem tudtam mit kezdeni, így az utolsó két évben már nem is volt használható gomba, mind kukacos lett.

ma 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyet akarok én is. A lényeg hogy tudjon mit enni, mivel a gomba nem növény, hanem egy korhadékevő élőlény.
ma 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
aztán nem élne el akárhol ha mondjuk jól kiáztatnék szalmát és csak a levével?
ma 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:
tájékozódj! Amúgy nem
ma 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!