Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hasogatás helyett körfűrész?

Hasogatás helyett körfűrész?

Figyelt kérdés
Kaptam fát tüzelőnek, de száraz, göcsörtös. Nem megy a hasogatása. Tudnék most venni olcsón egy körfűrészt, azzal lehetséges a fa hosszában félbe vágása hasogatás helyett? 20-30 cm átmérőjűek.
tegnap 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsèges, de nagy lap kell hozzá, ès kicsit többe kerül a munka sztem, meg a göcsört, a lap èlèt is jobban eszi.
tegnap 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont a görcsös, csomós fát hosszában vágni a legalkalmatlanabb a körfűrész. Nyilván egyszer meg lehet vele csinálni jobb híján, de inkább bérelnék valahol valami hasítógépet inkább
tegnap 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hasízógépet vegyél ha hosszútávra akarsz berendezkedni fatüzelésre.
tegnap 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A görcs veszélyes, nem jó rámenni semmiféle fűrésszel. Ahogy írták, inkább hasítógépet szerezz vagy bérelj. De lehet, hogy neked saját felhasználásra valami ehhez hasonló is elég lenne, ami csak "Lábbal működtethető tűzifa hasító.", nem elektromos gép.

[link]

tegnap 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, hát ez a linkelt dolog ránézésre is gyanús, és az egyetlen vélemény is ezt erősíti meg.

Én a görcsös részt inkább keresztben szoktam elvágni láncfűrésszel, úgy könnyebben hasad. Ha mégse megy fejszével, akkor ékekkel. Hosszában maximum csak annyira belevágok, hogy elvigye a keresztben futó szálakat, utána fejszével vagy ékkel hasítom tovább az egyenesebb részt. (Vannak ilyen saját gyártású, különböző méretű ékeim. A lepattanó fémszilánk veszélyes persze, de olyan szögből ütöm, hogy a szemembe ne nagyon tudjon pattanni, és bőrkesztyűben meg zárt ruhában dolgozom.)

ma 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!