Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kézi körfűrész 50 000 Ft....

Kézi körfűrész 50 000 Ft. alatt, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Barkácsolás, bútorlap, pozdorja vágások, egyszerűbb ház körüli tevékenység segítése lenne a cél. Gerenda, favágás kizárt. Nézelődés, árukereső, YouTube, stb. Makita HS 6601, Makita HS 7601, HiKOKI C7ST kerül közelebb hozzám. Ezek közül,melyiket ajánlanátok? Vagy ebbe az árkategóriába volna más javaslatotok?

júl. 12. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem Parkside-től van egy vezetékes meg egy aksis.

A legtöbb dologhoz jó az aksis. 5cm-ig bőven jó. 10cm-es gerendát annó már a vezetékessel vágtam. Bár most azt már gérvágóval.


Egyébként ha nem szimpatikus a lidl, akkor bármelyik felsorolt gép megfelelő lehet.

júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A nagy Levin ***** válasza:
A Makitával nem tudsz mellélőni.
júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hikoki is jó. Szerintem egyikkel sem lősz mellé.
júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az 1050 W-os Makita HS6601, árban felzárkózik az 1710 W-os HiKOKI C7ST mellé. A Makita tudhat valami plust a HiKOKI-hoz képest? Vagy a HiKOKI-nak vannak gyengébb tulajdonságai?
júl. 12. 18:04
 5/6 anonim válasza:
69%

Mindegyik gépnek vannak előnyei és hátrányai is. Én Hikoki C7-BUM-ot használok. Az nem 50 ezres gép, hanem a duplája, de le volt akciózva és nem sokkal volt drágább, mint ez a kategória. A kínaiak is bőven 30 ezer felett kezdődnek, azok meg kotyognak. 2022. ősszel tönkrement egy közel 19 éves FERM fűrészem. Einhell-t (TC-CS 1410) választottam, de nem vált be, mert a fűrészlapnak a kerülete mentén cm-es holtjátéka volt, ami más gépnél max 1-2 mm. Azután min. 15 márka min. 30 féle gépét néztem meg. A legtöbb gépen nincs hasítóék, ami miatt romlik a fűrészpor elszívhatósága, mert ugye akkor a mozgó védőburkolaton is van egy vágás. Nem mindegy melyik gép mekkora és milyen kábellel van szerelve. Műanyag vagy gumi (H05 vagy 07RN-F) A Makitáknál írták, hogy minden poros lesz, hiába van a porszívó rajta. Meg ugye a román minőség ki tudja meddig tart, sok már rájuk a panasz. Én a Hikoki felé hajlottam, meg hajlok is, de az olcsóbbaknál szintén nincs hasítóék, meg valamelyik gépen műanyag a burkolat. Nem mindegy milyen kiképzésű a talp sem. Én azért felejtettem el ezt a húzok egy árhatárt gondolkodást. A mostani gépnek is vannak minimális apróságokból álló hátrányai. Az árukeresőn fenn a véleményem róla: [link]

Videókat is csináltam:

EINHELL probléma: [link] [link]

Hikoki C7-BUM: [link]

aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Helló 5/5 anonim! Köszönet a részletes beszámolóért. Tanulságos volt. Az „árhatár”-ra vonatkozó véleményeddel egyet értek. Az „50 000 Ft.”-os korlátot én is lazábban kezelem.

Pl. a Bosch GKS 190 minden műszaki paramétere megfelelne, az ára számomra is elfogadható. Az olvasott vélemények számosak és pozitívak, kivéve egyet. Miszerint a kisméretű talp miatt az asztalba szerelés problémás.

Ez utóbbi nálam szempont, mivel a gépet, előbb utóbb asztalba szeretném szerelni. Szerinted ez „talp méret” reális problémát jelent?

aug. 6. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!