Kezdőoldal » Otthon » Kert » Belevágnátok a mezőgazdasági...

Belevágnátok a mezőgazdasági munkába? Nőként működhetne? Mellette saját gyümölcsökből, zöldségekből készített szörpök, lekvárok, befőttek, gyümölcslevek készítéséből mekkora bevétel realizálható? Érdemes belekezdeni, utána járni a jogszabályoknak?

Figyelt kérdés

Már nagyszüleim is mezőgazdasággal és állatokkal foglalkoztak. Munka mellett apukám vitte tovább a földek művelését. Jelenleg már csak 11-13 hektár földet művel Nyugat-magyarországon. Van még néhány hektár kiadva bérbe. Apukám sem lesz fiatalabb, segítenék neki, illetve akár tovább is vihetném ezt a földművelést.

Nagyon szeretem a veteményes kertemet, a földet. A félelmem az, hogy nőként nem tudnám csinálni vagy éppen a fizikai erő hiányozna, illetve hogy a családommal töltött idő nagy mértékben csökkenne. Jelenleg kislányommal itthon vagyok, pénzügyi területen dolgoztam, de úgy érzem, hogy nem biztos az ez a munkahely és jó lehetne több lábon állni. Férjem is dolgozik természetesen, de az ő munkahelyén is látszik, hogy ha csökkennek a megrendelések, akkor egyből rúgják ki az embereket.



okt. 2. 19:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha azzal foglalkozol, amit szeretsz, és ráadásul az élelem a legalapvetőbb szükséglet. Tudod, milyen körülmények közt termesztetted, tudod, mit teszel a család asztalára, és mivel értesz hozzá, tudsz is mit tenni a család asztalára, ha aszályos az év, akkor a korábbi tartalékból.


Értékesítési nehézségekre most induló megoldási kezdeményezések:

a minden megyében induló Hazai Vásárok: [link]

vagy: [link]

okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!