Kezdőoldal » Otthon » Kert » Füvesítést hogy szokás elkezdeni?

Füvesítést hogy szokás elkezdeni?

Figyelt kérdés

A telkemen parlagfű és egyéb gyomok vannak közte kevés fűvel. Hogyan kell hozzákezdeni a füvesítéshez? Fel kell szántani a telket? Vagy fűnyíróval vágjam le gyomot és hozassak rá 10cm termőföldet? Hogy működik ez?

Köszönöm!


ma 05:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak kontár vagyok...de s
ma 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

...de szerintem az ásás is jó...közben alaposan kiszeded a gyomokat, a terület simítása(gereble)aztán mehet a fűmag..(ha lehet, eső előtt)

nekem ez vált be


a szomszédban a tereprendezés után simára hengerelték a kertet, és ("fűtekercseket hoztak)ezeket leterítették, locsolták, és lehetett örülni..


ez is megoldás.

ma 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen minőségben szeretnéd. Ha olyan mint az amerikai filmekben van meg a focipályákon, akkor hosszú és rögös az út. Sok gyomírtózással, átforgatással, füvesítéssel, öntözéssel, trágyázással, stb..


Ha csak szeretnéd ha kicsit korrektebb legyen, akkor az én példám:

nálam is jó gyomos vol. Egy kisebb részről beszélünk, talán 20-30nm max.

Lenyírtam a füvet amennyire lehetett, kaszával is akár. Aztán felrotáltam, elgereblyéztem a kiforgatott növényeket. Aztán másnap újra.

Igyekeztem elegyengetni a földet. Annyiból volt nehézkes, hogy ha letaposom, akkor kemény lesz, de ha csak gereblyézem, akkor késöbb tömörödik, így nem lett tökéletes.

Elvetettem a fűmagot, a legegyszerűbb tescos keveréket. Locsoltam rendesen minden nap. Szépen kinőtt. Nem pázsitos, de bőven sokkal jobb mint a gyomos. Persze ki-ki nőnek rajta helyenként gyomok is, de nem gáz.

Gyerekeknek van ott hinta, csúszda, stb.

Nem locsolom rendszeresen, így nagy hőségben megritkul kissé, bár a fele árnyékban van.

Most voltak nagyobb esők, ilyenkor erősen életre kap és megint szép lett.

Szóval igénytől függ. Ha nem focipályát akarsz, akkor magadnak is össze tudod hozni.

ma 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom!


Annyira tokeletes, tekercses fure nincs szuksegem :) meg gondolom, draga is.

ma 08:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!