Kezdőoldal » Otthon » Kert » Karalábéval mit lehetne...

Karalábéval mit lehetne csinálni még vagy inkább szedjem ki?

Figyelt kérdés

Tele van fekete bogarakkal, földibolhára tippelek, de nem tudom biztosra. Először erősen locsoltam, ami után kis ideig eltűntek pár órára. Most lassan egy hete esett, most mégis tele vannak a karalábé levelei. Sárga lapok is vannak kirakva.

Jobban a leveleit eszik, de néhány bogarat már a karalábé gumóján is látni.



tegnapelőtt 18:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Hálóra gondoltam, de jelenleg nincs itthon hálóm. Első próbálkozásom karalábéval.
tegnapelőtt 18:40
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, földibolhák lehetnek. Bár ilyenkor már kevésbé szoktak támadni.

A karalábé nagyon bírja a hűvösebb időt. Most meg még jön egy langyosabb idő, víz bőven van hozzá, még simán megduplázzák (triplázzák) a súlyukat a fagyokig, ha úgy jön össze a következő másfél hónap.

Ha még elég sok levélfelület maradt épen, ami növelni fogja a termésméretet, akkor bizony érdemes védekezni.

Én kontakt szerekkel szoktam permetezni, amik nem szívódnak fel. Pl. Karate, Decis. Sok tapadásfokozóval, mert különben a permetlé lepereg a viaszos levelekről.

Sajnos, ezek csak pár napig hatnak, a földbolhák pedig jönnek újra. De majdcsak elfogynak már ilyenkor.

tegnap 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs olyan sok karalábé, hogy ennyinek érdemes lenne permetszert keverni. Kb 10-15 db van csak a kertben belőle.

Köszi a hasznos tanácsot, azért jövőre vonatkozóan felírom a füzetembe.

tegnap 08:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Az azért nem olyan kevés.

Nekem van háti permetezőm, 2 l-es kis permetezőm, meg ilyen ablakmosós spricni. Mindig azt használom, amelyik az alkalomhoz illik. 15 karalábéhoz kell vagy fél liter permet, oda a 2 l-est választanám. De ha úgy adódik, még egy cserép virágot is bepermetezek, a spricnivel.

tegnap 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!