Kezdőoldal » Otthon » Kert » Banánfát hol tudom át teleltet...

Banánfát hol tudom át teleltetni? szerintem már most hideg van neki...

Figyelt kérdés
szept. 14. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi tavaly simán körbefóliáztuk, a tavalyi telet túlélte., idén meg nyáron tovább ajándékoztam :D
szept. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Már évek óta nem szedem ki,nincs türelmem.

Ősszel levágom a leveleket, és azzal takarom a földet.

3 rizóma van, átlag 15 növény hajt ki nyár elején, júliusra már egész nagyok, augusztusban már több méteres dzsungel.

szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen banán? A szokásos trópusi törpebanán?

Olyan helyen tudod átteleltetni, ahol világos van, meg lehetőleg nem megy 15 fok alá a napi átlaghőmérséklet. 0 fokig bírja, de ha hosszú távon 8-10 fok alatt van, akkor már károsodnak a levelek.

Az állandó meleg csak akkor jó, ha sok napot is kap mellé.

szept. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha legalább 12 fokos helyre tudod tenni, akkor egy nagy vödör, ültetőedény, bármi jó.

Ha hidegebb, akkor a törzset hagyd csak meg kb 1m magasságban.

szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És a felette levő részt ki lehet még hajtatni lakáson belül? Azt mondják nemsokára egy kicsit melegebb lesz.
szept. 15. 09:38
 6/10 anonim ***** válasza:

A leveleket? Megpróbálhatod, de nem igazán fog kihajtani.

A növény maga nagyon gyorsan nő, nem is érdemes.

szept. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elobb azt írtad a hogy a törzset hagyjam meg egy méter magasságban. Törzsön eleve nincsenek levelek, a fölötte levő rész maga a leveles fa. Ha ezt levágom akkor elvileg kihajtható legalábbis én azt hiszem.
szept. 15. 10:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, egyről beszélünk, arra gondoltam, a leveles részre.

Kihajtani nem fog, mert rizómás növény, nem tud gyökeret növeszteni a vízben. De tovább tud élni, esetleg.

Vissza csak akkor vágd, ha kint marad, vagy ha nem fér el bent teljes terjedelmében.

szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja hogy akkor eleve csak úgy lehet szaporítani ha mellette kinő egy pici aminek saját gyökere van? Mellesleg elég furcsa az egész fa, egy tő van és hakból két törzs növekszik mint a két fa lenne de a föld fölött válik ketté.
szept. 15. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor nincs elég mélyen a földben, és csak látod a tövét.

Úgy képzeld el, mint a hagymás virágokat.

Az a gumó évről évre egyre több hajtást hoz, és maga a gumó is terjeszkedik. Ha már elég nagy az új hajtás, akkor a gumó egy részével leválaszthatod.

Még annyi, ha hűvösben telel, nem kell locsolni,és gombaölő szerrel fújd be a levelek tövénél, vagy ha vágod ott, mert sajnos erre érzékeny.

Tavasszal is.

szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!