Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megbüntethetnek-e engem...

Megbüntethetnek-e engem amiatt, ha a szomszédom másfél méter magas tömör kerítést emelt kózöttúnk, és én nem tettem panaszt ez ellen?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert engem ugyan nem zavar csöppet sem, de úgy tudom, ez engedélyköteles, és ha ő elmúlasztja az engedélykérést, esetleg engem is elítélhetnek, mint bűntársat, ha látom, de nem tiltakozom ellene. Ha kell, bevállalom, hogy közös megegyezésböl történt a dolog, de a többi szomszédok vagy túlbuzgó közterületfelügyelők nem tudnak emiatt bevarrni?

szept. 11. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közöd másnak a kerítéséhez ha az téged nem akadályoz. Felelős semmi esetre sem vagy érte. Ez nem bűncselekmény amit köteles vagy bejelenteni. Nem is tudhatod, hogy bejelentette-e a szomszédod. Mármint a felelősség szempontjából, nem kell hogy tudd, tehát nem lehetsz miatta felelős.
szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudnád, hogy történt-e bejelentés? Erről téged nem tájékoztatnak. Engedély nem kell hozzá, max bejelentés. Mi az hogy közöttünk? Mert az nem mindegy, hogy az utcafronton van-e vagy hátul a két kert között. Összességében őt sem fogják elővenni, meg téged sem.
szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tömör kerítésre csak utca frontra van előirás a magassága miatt.
szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ott is bejelentés
szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem találkoztam olyannal, hogy bejelentésköteles lett volna a telkek közti kerítés építése. Olyant már láttam, hogy utcafronti kerítést be kellett jelenteni, vagy saját telken belül tiltották a tömör kerítést. De szomszéd telkek közt...

Azt meg főleg nem értem, hogy köztereseknek mi közük lenne magánterülethez.

De amúgy ha megnézed a HÉSZ-t, akkor meg fogod tudni, hogy mi a helyzet ebben az ügyben. (Az viszont egész biztos, hogy semmi közöd nincs a szomszédod dolgaihoz. Ha elmegy betörni, akkor se fognak téged leültetni miatta.)

szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!