Kezdőoldal » Otthon » Kert » A nap kiégette...van esély rá...

A nap kiégette...van esély rá hogy újranöveszti a leveleket? kephost.net/p/MTM0NzYyMA.jpg

Figyelt kérdés

aug. 25. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy a szára életben marad és kihajt. De szerintem ez nem fog.

Valószínűleg itt nem a nap volt a legnagyobb baj, hanem az öntözés. Látni a földön, hogy tönkre lett téve a zúdító öntözéssel. A gyökerek nem bírták.

aug. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mit jelent hogy zúdító öntözés?.. direkt ástam köré árkot és abba öntöttem a vizet.


Vagy pont ez a baj hogy megkeményedett a föld?



Akkor hogy kellene locsolni?

aug. 26. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, igazából ez nem hivatalos elnevezés...

Arra szoktam használni, amikor nagy mennyiségű vizet öntenek egy helyre, ami előbb péppé lazítja a földet, ahogy beivódik, utána meg a sárpépet, aminek ezek utána már nincs tartása, a gravitáció összetömöríti, ahogy a víz kiszivárog belőle. Aztán ahogy a maradék víz is elpárolog a gyorsan felépülő kapillárisokon keresztül, az összeálló száraz és kötött föld darabokra töredezik, és a gyökerek egy része kihúzódik belőle, ahogy másik rögdarabban marad a tő. Aki így öntözi pl. a paprikáját, az azt tapasztalja, hogy ha 1 napot kihagy az öntözésben, akkor a paprika már kókad. Az is az ilyen öntözés miatt van. 3-4 napot még 36 fokban is gond nélkül el kellene viselnie.

Az a jó öntözés, ami lassan jön, és a talajt nem tömöríti. Ahogy a legtöbb eső is. Pl. csepegtető öntözés, vagy lassú esőztetés. Lényeg, hogy sok idő alatt érje a talajt a víz, és legyen ideje úgy leszivárogni, hogy nem teszi tönkre a talajt.

Vagy ha nincs semmi technikád, csak egy kannád vagy vödröd, akkor pedig a tövek egyik oldalára vágj egy gödröt kapával, és mindig ebbe öntsd a vizet. Itt ugyan tönkremegy a talaj, de a víz átszivárog abba a részbe is, ahol a gyökerek a jó állapotú földből fel tudják venni.

Mivel a szomszéd tövek életben maradtak, még a pajor is elképzelhető. Szerintem érdemesebb lenne reménykedés helyett egy ásónyom földdel kifordítani, és aprólékosan átnézni az egészet. Mert ha pajor, akkor a kiszáradt epret otthagyja, és átmegy elrágni egy másikat.

aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ezt én egyáltalán nem ismertem, nagyon köszi a leírást.



Eddig mindig mindent így locsoltam hogy köré egy árok és bele a víz.


Az a szomszéd tőn az a 3 kis szaporulatot érted akkor igen az az elszáradt tőről nőtt tovább de az se néz ki valami szépen.


Gondolom ha elhalt a fő tő akkor a kicsinek is vége.

aug. 26. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Annak nincs gyökere? A képen zöldnek látszódik.

Ha esetleg nincs is gyökere, akkor nyomd földbe, és öntözd, kigyökerezik. (Azt csak úgy tudod, ahogy eddig csináltad, gyökér nélkül máshogy nem megy.)

aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
de van neki egy kicsi, csak kókadt a levele meg valamelyik szárazabb.
aug. 26. 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!