Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszédnak joga van elbonta...

A szomszédnak joga van elbontani a kerítést ha úgy dönt ?

Figyelt kérdés
Most nyáron felújítottuk a kerítést minden oldalról , volt egy problémás szomszéd aki hosszú hónapok után egyezett bele , hogy elbontsuk a régi drótkerítés amivel 30 éve nem foglalkozott . Közel 3 m ft került az új kerítés és attól tartok hogy egyszer bekattan és elbontja vagy kárt tesz benne mivel hivatalosan az az ő oldala . Mikor kész lett akkor is csak kötekedett egy köszönöm nem hagyta el a száját , hogy ingyen kapott egy új kerítést .
aug. 19. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy ti most úgy később ő is elbonthatja a kerítést. Viszont akkor neki kell helyette egy újat csinálnia. Gondolod, hogy ha mostanáig nem tette meg a régi cseréjét, javítását, akkor megtenné egy új kerítéssel?
aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha már meg akartad csinálni és kifizetni akkor 20 cm beljebb a saját területeden kellett volna és leszarni mit mond
aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom kifizettetni , az érdekelne tulajdonilag ez az ő keritése vagy az enyém tegyük Fel később problémát okoz neki Akkor bentébb tehetem 20cm rel ?
aug. 19. 10:37
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
A kerités azé.akinek a telkén van.
aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

#3 A kerítés az a tied, mert te vetted meg, te építetted fel. Ilyenkor a kerítés építés KÖTELESSÉGE a szomszédé, ha a HÉSz azt írja elő, hogy neki kell azon a telekhatáron a kerítést megépítenie.

De mivel te építetted fel, te fizetted ki az a tied lesz. Csak ettől még a szomszédod joga marad, hogy kicserélje ha úgy akarná. Mondjuk ha szépen letekeri a dróthálót, akkor nem adhatja el csak mert neki pénz kell, hiszen az a tied. Vagy ha kiszedi, elbontja a kerítést ahogy van, akkor az anyagokat neked vissza kell adja ahogy voltak, nem is törheti össze vagy vagdoshatja darabokra. Csak akkor neki kötelessége helyette egy másik kerítést csinálni.

Nálunk is úgy történt, hogy amikor a telket megvettük akkor semmire nem maradt már pénzünk és a szomszédaink csinálták meg az összes oldalon a kerítéseket, kivéve a mi utcai frontunkon. nekik már álltak valamennyire a házaik, mi még csak évekkel később tudtunk elkezdeni építkezni. A kerítések ezért körben mind olyanok amilyeneknek a szomszédaink akarták csinálni. Ugyanakkor a mi belső oldalunkon már mi is javítottunk rajta pár helyen, hogy jobban nézzen ki. Ha esetleg nem tetszene a kerítés akkor kiszedhetnénk, csak akkor át kell adni annak anyagát a szomszédnak és helyette egy rakás pénzen csinálhatnánk másikat. Minek?

A szomszédod ilyen, morog, kötözködik, de nyilván nem annyira hülye, hogy tönkretegye ami jó csak hogy neki pénzt kelljen költenie egy másik kerítésre.

aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez egy értelmes válasz nagyon szépen köszönöm sok kérdést megválaszoltál bennem , szép napot ❤️
aug. 19. 11:18
 7/11 Jaruss válasza:
19%
Ne tedd beljebb a kerítést. Sajnos a területjog úgy rendelkezik, hogy a meglévő kerítés a telekhatár, kimérettetés is általában csak akkor számít, ha nincs határoló. Ha a házad előtti területtől pl.beljebb teszel kerítést 1 méterrel, akkor közhasználatra átengedtél 1 métert, és nincs garantálva hogy te parkolsz ott. Ha a szomszéd felől odébb mész 20 cm-rel gyakorlatilag átengeded neki, és ugyanúgy a kerítést lesz a telekhatár,márcsak azér5 is mert a földmérő a térképmásolat meretarányától függően 50-200 cm hibahatárral dolgozik kb.
aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ez nem feltétlen van így. Pont amiatt hívnak földmérőt, hogy tisztázza ha rossz helyen áll a kerítés. Persze ez nem 20cm-t fog bizonyosan jelenteni, de határvitában döntő. Fél métert már nem fog tévedni a földmérő.
aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy kezdtem a kerítés építést, hogy a földmérő megmondta hol lesz a telek határ. Ezután úgy épült, meg, hogy kizárólagosan az én telkemből veszi el a helyet. Én nem problémáztam volna a szomszéd kerítésével, simán mellé építtettem volna.

A jobb oldali szomszédom megelőzött, mikor mondtam mit akarok csinálni és elbontotta az övét, a hátsó szomszédom, annyit mondott azt csinállok az elbontott kerítéssel amit akarok, így ment a hulladék udvarba. Utóbbinak annyi kérése volt előre jelezzem mikor lesz, mert a kutyát akkor az napra bezárja.

Így alapvetően mindenki boldog volt.

aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megtehetné, de nem fogja. Pláne ha szebb lett, mint az eredeti drót.

A mi szomszédunk is pampog mindenért. Átlógó ág, tuja, akármi, azért is pampogna, ha kicserélnénk a kerítést, de nem tenne semmit. Sok ilyen van.

aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!