Hogyan lehet a medence vizét hatékonyan tisztán tartani az egész nyárra?
Minden évben próbálok valamit máshogyan csinálni, vagy bővíteni az eszköztárat, de mégis ott tartok, hogy sehol....
Olyan 4-5 hétig marad tiszta a víz és utána kezdődik, ami szinte minden nyáron, hogy kezd homályosodni.
Csővázas medencéről beszélünk (4,27m), van hozzá kicsit szélesebb szolár takaró, közép kategóriás medence porszívó (értéke kb. 35e Ft), homokszűrős vízforgató, klór multitabletta (1,5-2 hetente), algaölő hetente.
Nem tudom mit kellene máshogyan csinálni, vagy még mi hiányzik, de minden évben 4-5 hét után kezd "meghalni" a medence vize.
Néhány éve vettem a homokszűrős vízforgatót, de nem érzem, hogy jobb lett tőle a helyzet, olyan mintha valahogyan a vízforgató beviszi a kvarchomokot és lehet attól lesz rosszabb a helyzet. Lehet jobb lenne a papírszűrős vízforgató? Vagy mit csináljak, hogy javuljon a helyzet?
Az nem lehet, hogy a szennyeződést ti viszitek bele? Pl a gyerekek ki-be mászkálása során, ha nem öblítik le a lábukat?
Nekünk a felfújható jakuzziba kora tavasz óta van a víz, talán 2-szer rá lett csak töltve. Majdnem napi szinten használjuk. 180 cm átmérőjű. Vízforgató mindig megy. Néha én is érzek homokot az alján,ha pár napig nem kasználjuk, de a használat után kitisztul. És a víz is csak enyhén kezd zavaros lenni. Nekem papírszűrős a szűrője.
Szűrőjét elég gyakran takarítod? Nem áll sokat a víz, ha esetleg nem használjátok, és az idő alatt nem forgatódik át a víz?
A szűrőt hetente mosasd vissza.
Állítsd be a pH-t, aztán klórozz!
Az opálosság ellen pelyhasitőt használj.
Vagy próbáld sótablettaval mostanában sokan csinálják.Szinte nem is romlott a víz minősége.
Haverék egész nyáron nem cserélik
Kérdező, kicsivel nagyobb medencénk van és mi is minden nyáron ezzel szenvedünk. Most egész jó a víz - nem tökéletes, nem kristálytiszta. Azt csináltuk amit te is - nekünk is behomályosodott, a szennyeződés leül az aljára akkor tiszta a víz, amikor felkeveredik akkor opálos.
Algaölőt és klórgranulátumot használunk, a klórból sokat.
Ami segített az a szivattyúban a szűrő cseréje volt. Régebben homokszűrőnk volt, jobb volt, mint ez a papírszűrős változat, de a tisztítása sokkal nehezebb volt. Most úgy néz ki, hogy eltömődtek a szűrő pórusai, hiába mostuk már le a szűrőbetétet, nem segített. Kidobtuk, ment bele új szűrő és egy nap alatt szépen megtisztította az opálosság nagy részétől a vizet.
Az a gond, hogy a medence porszívó vize is a szűrőbe megy, amikor használjuk akkor egyszerre tud nagyon sok üledéket kiszedni és talán ez egyszerre túl sok a szűrőnek. Homokszűrőnél is gyakran kell a tisztítás.
Nem tudsz mást, jobbat csinálni, mint amit teszel. Ha a szűrő gyakori tisztítása sem segít akkor át kellene gondolni, hogy nem egyszerűbb-e kicserélni a vizet? Nem kerül olyan sokba ha reálisan nézed. Nálunk 1 m3 víz 300Ft. Kerti csapunk van saját vízmérővel, így csatorna díjat nem kell rá fizetnünk. Ha mind a 16nm3 belemenne a medencébe ami belefér az is csak 5000Ft. Ha nincs kerti mérőórátok és az ország legdrágább vízszolgáltatását kapjátok, így 600Ft a víz és még ugyanannyi a csatornadíja köbméterenként, akkor sem kerül többe 15m3 víz, mint 18000Ft. Ha belegondolsz mennyibe kerülnek a vegyszerek amikkel próbálod javítani, akkor máris ott vagy, hogy talán jobban megéri a nyár közepén amikor már zavaró az opálossága, szimplán elhasználni a vizet locsolásra és feltölteni újra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!