Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért vannak apró lyukak a...

Siskafej kérdése:

Miért vannak apró lyukak a saláta palántáimon? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Leves salatarol van szo meg rukkola. Először vetettem salátát, komplett kezdő vagyok de elég elkeserítő hogy majdnem mindegyiket megrágta valami már most...

aug. 10. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt tedd, hogy mutatsz fotókat.

Anélkül is tudok tippelni, hogy apró meztelen csigák, de korántsem biztos, hogy nem tévedek, a megfelelő információk hiányában.

Milyen fajta saláta? Ilyenkor csak nyári saláta termeszthető. Azt nem tudom, a leves saláta milyen.

aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Permetezni kekk ezt is.
aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


[link]



Bocsánat, leveles saláta. Ilyen kis fekete bogarkak is szállják a képen valamennyire látható. Köszönöm. Sajnos permetezeshez sem értek

aug. 10. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem saláta, hanem valami, ami a káposztafélék családjába tartozik. (Tehát káposztán kívül lehet karalábé, kel, bármilyen retek, stb.)

A rovar meg földibolha. Könnyű őket elpusztítani, biztos van 200 olyan permetszer, ami alkalmas. De mivel sok tápnövényük van a gyomok közt is, így jönnek újak hamarosan, tehát valószínűleg elég gyakran kell ismételni.

Vegyél mondjuk Spilant, az sok mindenre jó, nem csak erre.

Vagy vehetsz valami folyékony szert is, mert azt könnyebb adagolni, egy orvosi fecskendő meg egy vastag tű segítségével. Kérdezd meg a boltban, mi van folyékonyban.

aug. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
O köszönöm a segítséget ! S akkor ez még menthető vagy újra kell kezdeni ? Köszönöm :)))
aug. 10. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Mint írtam, permetezni kell rendszeresen, amikor megjelennek a földibolhák. Ha bejön a hűvösebb idő, szeptember vége felé vagy valamikor, akkor már eltűnnek ezek az állatkák, de nyáron, a száraz időben nagyon szaporodnak.
aug. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen így utólag is . Szép napot
aug. 19. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!