Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csökkenthető a gyökérzet...

Csökkenthető a gyökérzet mérete a lombkorona metszésével?

Figyelt kérdés
Fügefáról van szó. Kb 10 éves, két méter magas, de terebélyes. Sajnos rossz helyen van, elég közel a vízcsőhöz és most volt egy csőtörésünk. Természetesen nem akarok még egyet. A kérdésem az, hogy kénytelen vagyok fájó szívvel kivágni, vagy lehetséges megoldás az, hogy fél méter magasan elvágom. (alatta is van két vékony ága ) És reménykedem, hogy túléli. Ekkor idővel a gyökérzet is kisebb lesz, vagy ez nem lehetséges megoldás?

aug. 5. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Fügénél nem, fügebokrot csak tőből metsszünk. Ha mezőben elvágod akkor elburjánzik mégjobban.
aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az út menti fákat azért vágják visza hogy a gyökérzet megerősödjön, szóval pont rossz hatást érsz el.
aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha neked a kezedet levágja a vonat, akkor a lábad utána leszárad?

A gyökér semmit nem csökken a föld feletti részek metszésével. Aztán jövőre 4 m-es hajtások nőnek, és az új hajtások a gyökérzet erősödését fogják hozni.

Biztos, hogy a fügének köze volt a csőtöréshez?

Ha úgyis ki akarod vágni, akkor csákányozd körül, és minél nagyobb gyökérzettel ültesd át a törzs alját, a két vékony ág aljával együtt. (Vagy ahogy jól néz ki. De mindenképpen csak egy kevés föld feletti rész maradjon.) Ki fogja bírni, ha kellően visszavágod, és két év múlva már terem.

aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
aug. 5. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!