Kezdőoldal » Otthon » Kert » Még vethetnék fejes salátát...

Siskafej kérdése:

Még vethetnék fejes salátát most augusztusban kint a kertben?

Figyelt kérdés
Hálás lennék ha valaki tudna segiteni. Kezdő vagyok nagyon , azt olvastam, hogy melegben nem jó elvetni sem a magot, viszont azt nem tudom mennyire viselné jól majd az őszi, hidegebb időjárást... Üvegház,fólia nincs

aug. 1. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ha rendszeresen öntözöd lehet belőle valami.
aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ! :) És mit gondolsz,mostanában a nagy hőségben megéri vetni,lehet e,többet érne... vagy inkább augusztus második felében ?
aug. 1. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Normál (tavaszi) fejes salátából ilyenkor vetve semmi nem lesz. Már április közepén vetve se lesz belőle semmi, mert amint hosszú nappalt érez, egyből megy magszárba, nem fog fejesedni.

Nagy ritkán sikerülhet augusztus közepe felé vetve, de ez ritka. Ha meleg és napos az ősz, akkor vagy kiég kelés után, vagy magszárba megy. Ha hűvös az ősz, akkor meg nem tud eléggé megnőni a fagyokig.

Amit tehetsz: létezik nyári saláta, ami nem érzékeny a hosszú nappalokra. Ilyet még most is lehet. Ennek a csomagolására is rá van írva, hogy nyári termesztésre alkalmas. Pl. Attrakció nevű. Aránylag kicsire nő, és kemények a levelei, de saláta.

Mondjuk, ennek a termesztéséhez is kell szerencse, mivel a nagy hőséget ez se nagyon szereti, olyankor nem nő sehová, gyakorlat nélkül talán 50% az esélyed, hogy aránylag jól kinéző salátád lesz. De legalább nem magzik fel.

Tavaszi vetéshez meg tépősalátát használj, mert annál nem számít, ha az időjárás vagy más miatt nem fejesedik annyira. És persze, márciusban, később már bizonytalan lesz az eredmény. Nekem legjobban az Amerikai barna nevű jött be, az nem keseredik, mint a különféle Lollo nevűek. (És még ezt az Amerikai barna magját se a Lidlben vedd, egyszer vettem ott, és valami szörnyűség lett belőle.) Ha egyszer találsz jó fajtát, akkor pár darabot meghagysz, és tudsz két évre való magot termeszteni magadnak.

aug. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, megpróbálhatod mert pát száz forint egy csomag de nem lesz belőle semmi.
aug. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor ezt elvetem...sajnos nagyon nem ertek a termeszteshez.


tavasszal beprobalkoznek brokkolival, palántát nevelni házban, minimális fénnyel van értelme? Vagy azt egyenesen magról vetni is lehet földbe a kertben áprilisban ? Előre is köszönöm ha ebben is tudna valaki segíteni

aug. 2. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Bent nem fog menni a palántanevelés. Legalábbis meleg szobában. Ha van fűtetlen, de világos helyiséged, ott ablakban meg lehet próbálni. Ha nincs, akkor április elején virágládába, és amikor tűrhető az idő, akkor kint tartsd, csak fagyok idején vidd be védett helyre, lehetőleg csak éjszakára.

Ilyen korai termesztésre csak egyes fajták alkalmasak, a csomagoláson látod, hogy az adott mag mikor vethető.

A jellemzőbb inkább az őszi termesztés. Május második felében vagy még inkább júniusban vesd el, akár ládába, akár kertbe, és ha megnőtt (bő egy hónap alatt), akkor palántázd szét.

Az aszályos nyarak miatt nem egyszerű munka a brokkolitermesztés. A rengeteg öntözés magában nem elég, mert a légköri aszállyal is számolni kell. De egy próbát megér.

aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!