Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen, lehetőleg örökzöld...

Milyen, lehetőleg örökzöld sövényt ültessek?

Figyelt kérdés
Kb 2 méter magasra kéne nőnie. Max Kb 1 méterre ültetném a kerítéstől, hogy a szomszédba ne lógjon át. Takarjon rendesen. Nőjön gyorsan. Ne legyen mérgező a termése. Köszönöm előre is az ajánlásokat.

júl. 28. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom, meg tudod nyírni évente legalább 2x?

Ami gyorsan nő, annak nem biztos, hogy a 2 elég.

júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Babérmeggy és korallberkenye most a menő.
júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Babérmeggy. Abból is hazai nemesítés, ami bírja az itthoni klímát, eleve nem nő ennél nagyobbra és nem kell különösebben formázgatni, hogy sövény legyen belőle.
júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Babérmeggy most a trend de ha nem foglalkozol vele, nem metszed az is hatalmas lesz.
júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A babérmeggyet olvastam, de annak mérgező a bogyója.

A mi oldalunkról nem lenne gond metszeni, de az fontos lenne, hogy a szomszéddal közös kerítésen lehetőleg ne nyújon túl. Az kivitelezhetetlennek tűnik, hogy a sövény mögé még beférjünk nyírni a szomszéd felőli oldalt. Szóval olyan kéne, ami nem nő nagyon szélesre, és széltében max 1 méter elég neki a törzsétől.

júl. 28. 18:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nagylevelű fagyal van, már legalább három éve nem hullajtotta el a leveleit télen. Enyhe volt az idő.
júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. A babérmeggynek több fajtája van, én pl. egy ilyen nemesítésre gondoltam:

[link]

De korallberkenyéből is sokfélét kapni.

A lényeg, hogy tudd, hogy mit ültetsz halomra, járj utána, hogy ne később legyen vele szívás. Bár úgy sejtem előbb utóbb ezeket is betámadja majd valami...

júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Leylandi ciprus is egész jól bírja, bár ilyenkor nyáron ezt (is) öntözni kell.
júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

5

Ilyen nem létezik, amit nem kell egyáltalán nyírni. Esetleg olyasmi, ami 20 év alatt nő meg 2 m-esre. De amiből gyorsan lesz sövény, az utána is gyorsan fog nőni, és bizony nyírni kell rendszeresen, legalább miután elérte a kívánt méretet. Ez van.

Ezek a lehetőségeid vannak:

1. Olyan távolságra ültetni, hogy beférj a kerítés mellé megnyírni.

2. Lemondani a sövényről, és valami technikai belátásgátlót alkalmazni.

3. Ha tömör kerítést készítesz, akkor a kerítés oldaláról nem kell nyírni.

júl. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem van egy növénynek egy határa, széltében is. Hacsak nem futónövény. Olyat keresnék aminek a sugara max 1 m-es. Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon kedvesek vagytok.
júl. 29. 11:48
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!