Kezdőoldal » Otthon » Kert » Igaz hogy a ringló szilva nem...

Igaz hogy a ringló szilva nem kukacos?

Figyelt kérdés
Rendes ringlóra gondolok nem a fosószilvára.
júl. 25. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem igaz, természetesen. A kukacok mindenbe belemennek.

Nekem volt több fajta (pl. Althann, Sermina, Zöld), és mindben volt néhány kukac, a permetezések ellenére is. (Nyilván nem sok, arra azért figyeltem.) Még a fosókaszilvában is vannak kukacok. (Azaz, a különféle molyok hernyói.)

A kukacosság függ az érésidőtől is. A korai érésű szilvákban (pl. Sermina) lényegesen kevesebb a kukacos, mint a későbbiekben (pl. Zöld ringló). Ennek két oka van: A molyok első nemzedékének még kisebb az egyedszáma, mint a másodiknak. Valamint szezon elején még többet is permeteznek az emberek, mint nyár közepén (mert mondjuk a késői szilva mellett már érik a korai, vagy éppen az őszibarack, és az asszony ordítana, ha rávinné a szél), és így nyár elején az amúgy is kevesebb molyból sokat legyilkolnak, de a maradék augusztusra megdolgozik a pénzéért. Így még akár az is előfordulhat, hogy egy július elején érő ringló vagy másegyéb szilvafajta nagyjából kukacmentes lesz, az augusztusban érőkben meg jópár kukacot lehet majd találni.

(Írom ezt úgy, hogy 12 szilvafajta egyidejű termelésével szereztem tapasztalatot, évtizedeken keresztül.)

júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
Én permetdzem így nem. Sose kukacos. Pernetezés nélkül minden az.
júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem semmi sem kukacos a szilván kívül, sosem permetezem csak sárga lapot használok
júl. 25. 18:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Sárga lap a cseresznye légy ellen jó de az sem biztos megoldás.

Permetezni kell.

júl. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!