Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan fejleszthetném magam?...

Hogyan fejleszthetném magam? Milyen könyveket, videókat, weboldalakat ajánlotok?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy 19 éves vagyok és leköltöztem a páromhoz aki falun lakik. Az egész család földműveléssel és haszonállattartással foglalkozik. Én nagyvárosban nőttem fel, de mindig is érdekeltek ezek a dolgok. (Főleg nagypapám elmesélései után. Gyerekként imádtam hallgatni, de sajnos már nem volt olyan erőben, hogy meg tudja mutatni amikről mesél.) Egy a lényeg, hogy kis cserepes növényeket nevelgettem csak, itt viszont ez nem elég. Hiába szeretnék a családtól tanulni, a leendő anyósom vezeti az egész gazdaságot és nem enged semmit. Bármennyire is szeretném megtanulni, akármennyire is kértem, mindig csak el vagyok zavarva, hogy én ehhez nem értek, majd valaki más megcsinálja. Nagyon szeretnék ennek a családnak a része lenni és részese lenni a mindennapjaiknak. Tudnátok segíteni nekem?

júl. 18. 08:05
 1/2 anonim válasza:
Hasonló cipőben járok, mint te. Én először letöltöttem egy halom angol nyelvű dummies könyvet, ami a témába vágott. De rájöttem, hogy ezek annyira gyakorlatias tevékenységek, hogy eléggé nehéz könyvből megtanulni, úgyhogy újra kellett értékelnem a tanulásról alkotott nézeteimet. Figyelek és ahol csak tudok segítek. Idővel egy csomó tevékenységbe belejöttem. Meg átálltam ilyen probléma alapú tanulásra. Például az elején vettem egy fűkaszát azzal a céllal, hogy rajta mindent meg tudok tanulni a felépítéséről, a javításáról. Nagyon sok jó youtube videó van, szinte bármilyen problémára találsz megoldást. Viszont jó, hogyha utána megkérdezed barátnőd családját, hogy náluk konkrétan ez hogy van, mert mindig van valami helyi sajátosság. Könyveket is olvasok a témában, de nem azzal kezdek, hanem figyelek és tanulok, aztán igyekszem mindent a gyakorlatba is átültetni.
júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapok nélkül ezt nem fogod könyvből megtanulni.

Addig járj a családtagok nyakára, ameddig nem engedik, hogy velük csináld az adott dolgot. Ha ebből élnek, akkor az nem úgy megy, hogy valaki majd egyedül összecsapja, a legtöbb munkához többen kellenek, de a többihez se árt a segítség.

És ha lesz némi alapod, akkor tudsz értelmezni egy bármilyen könyvet, meg akkor tudod kiszűrni legalább a nagyobb baromságokat.

Egyébként még azt se tudjuk, hogy milyen volumenben megy a termelés, enélkül meg nem tudjuk, mihez adjunk tanácsot. (De mint írtam, alapok nélkül úgyse érne semmit az egész.)

júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!