Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudom kiüríteni a...

Hogyan tudom kiüríteni a fűkasza karburátorából (pumpájából) a benzint?

Figyelt kérdés
Leengedtem a benzint a fűkasza tankjából. Viszont látom, hogy a pumpában még van üzemanyag. Mivel most egy jó ideig nem fogom használni a kaszát, ezért nem szeretném, ha a pumpában maradt benzin valami kárt tegyen benne.
júl. 17. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz.
júl. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Beindítod, és kijáratod, úgy szokták.

Ha csak pár hónapra rakod le, akkor nem kell vele foglalkozni. E10-es benzin esetén fél év után, E5 esetén 1 év után lehet gond, de még akkor se biztos.

júl. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igazából teljesen kipörgettem belőle a benzint, mégis a pumpában maradt egy fél gyűszűnyi.


Időközben kitöröltem egy ronggyal belőle úgy, hogy levettem lecsavaroztam a porlasztó aljáról a pumpát. Igaz egy fél óra volt, mert hogy hozzáférjek mindent le kellett venni (benzintank, kipufogó burkolat, benzincsövek). De pont arra gondoltam, hogy egy átlagos használó szerintem nem áll neki ilyen műveleteknek minden szezon után, úgyhogy valószínűleg igazatok lesz és nem lesz semmilyen gond vele, hogyha egy pici marad benne. :)

júl. 18. 09:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyi elpárolog hamar:)
aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!