Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki szeretnék irtani ilyen...

Ki szeretnék irtani ilyen kisebb gyümölcsfákat van erre a célra valami méreg vagy valamiszer?

Figyelt kérdés
Feleségem ellenzi a dolgot ezért nem lehet ki vágni, ezért szeretném ha azt hinné mind hogy ha magától pusztult volna el a fák kb 150 cm magassak az ok: nem add termést és veszélyes helyen van és van elég gyümölcsfánk. Akumlátor sav, gázolaj? Ezzek jók lenének?

júl. 13. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd fog adni termést,ha pár év még elmúlik.

Erre tőlem nem kapsz választ,mert nem könnyű megtartani a fákat annyi betegségük van.

júl. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meg veszem a boltban filérekért, és nekem ilyenek ne irjonak ide erre nem vagyok kiváncsi.
júl. 13. 08:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Gázolaj jó csak azt más is észre fogja venni.
júl. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szagja miatt?
júl. 13. 08:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis férj vagy, mondhatom.....
júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az fel fog neki tűnni, hogy a fák környékén minden más is kipusztult. Gyomirtó esetén szintén.

Beszéljétek meg, ennél jobb tanács szerintem nem adható. Mivel bármivel próbálkozol, az gyanús lesz, és ugyanúgy balhé lesz belőle otthon, csak még a megbízhatóságod is odalesz.

júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne legyél barom!

Ha nem akarsz a gyümölcsfával foglalkozni akkor ne tedd! De ne mérgezd meg semmivel, mert a talajban benne marad és az titeket fog megölni utána vagy egy kisgyereket a közelben és mehetsz gyilkosságért a börtönbe.

Ha te dolgozol a kertben akkor ez a te döntésed, hogy mi legyen benne. Vállad fel és vágd ki a fát ha szerinted nem kell oda!

nálunk is a férjem dolgozik a kertben meg a fiam és ő dönti el mi legyen benne és hol. KÉRTEM? hogy legyen egy olyan gyümölcsfa is amit én szeretnék, amikor úgy alakult és pont ki kellett venni egy másik nagy bokrot és lett hozzá hely hogy fát ültessünk akkor vett is olyat amit én szeretnék. Majd még 2-3 év mire terem úgy 4-5 évesen.

Beszéljétek meg és ne balhézzatok rajta! Hallgasd meg amit a feleséged szeretne de utána az döntsön aki dolgozni is fog vele. Mondd el neki, hogy miért veszélyes, mennyi munka lenne velük és hogy ha túl sok a gyümölcsfa zsúfoltan akkor a betegségeket is sokkal könnyebben átadja egyik a másiknak. A párom odafigyel a permetezésekre, direkt válogatta amit ültetett stb. mégis mindenhol ilyen olyan betegség van a fákon moníliától kezdve minden kártevőig. Ráadásul így se tudunk mit kezdeni a sok gyümölccsel néha - most a szilvából meg körtéből lesz rengeteg, pedig tavaly egy szilvafát ki is kellett vágni. Aztán következő évben meg ezekből nem lesz termés, meggy vagy alma meg sok.

Ne veszekedjetek hanem értelmesen mondd el neki, hogy miért nem kellenek azok a kis fák. Ha meg nem akarod akkor csak hagyd magukra a fákat, permetezés, metszés nélkül amúgy sem lesznek jók másra mint tüzifának.

júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Á egyáltalán nem lesz feltúnő hogy ki akartad vágni mind de nem engedte erre mind egyszerre pusztul ki. Gyönyörű ember vagy
júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nehogy elszennyezd a talajt gázolajjal, vagy akármivel! Az még a kút vizét is tönkretenné, ha van a közelben. Észnél légy, beszéld meg az asszonnyal, és jussatok megegyezésre, de ne sumákolj a háta mögött.
aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!