Kezdőoldal » Otthon » Kert » 120 literes müanyag hordóban...

120 literes müanyag hordóban hány napig lehet gyüjteni a gyümölcsöt cefrének? Alma, körte, barack, ringló szilva. Nagyon különböző időben érnek meg, de hullik a fáról, amit gyüjtenék. Nagyon lassan gyülik, nem lesz baja? Nem fog ecetesedni?

Figyelt kérdés
Melléképületben van, nem a tűző napon, de bent is meleg van.

#cefre #Cefre tárolás, kevergetés
júl. 12. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Háát inkább az a javallott, hogy vegyél kisebb hordókat és külön-külön cefrézd.
júl. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a vége a cefrézésnek ha így akarod gyűjteni napokon keresztül egy hordóba, ebből csak rossz lesz.

A párom igen profi a pálinka készítésben és azzal kezdődik az egész, hogy már napokat sem vársz a gyümölcsök között. A gyümölcs amint cefrézésre érett akkor mosás, darálás vagy aprítás, a magokat ki kell szedni abból amiből lehet és egyből cefrézni kell.

Nem lehet napokat várni és gyűjtögetni a hordóba a gyümölcsöt, akkor nem cefre lesz belőle hanem rohadt gyümölcs!

Szerezz kisebb hordókat! Ne egy nagy hordóval dolgozz amibe napokon keresztül gyűjtögeted a gyümölcsöket, hanem sok kisebbel. A gyümölcs ha összegyűlik és még nem elég akkor ne tedd egyből a hordóba, rekeszben, ládában, földre vagy asztalra terített papíron legyen kirakva amíg cefrézni nem tudsz egyben elegendőt.

Rossz gyümölcsöt ne tegyél a cefrébe! Nem azt jelenti, hogy csak tökéletes gyümölcs mehet bele - az kellene, de az szinte lehetetlen egy kis kertben - hanem hogy a romlott részt, a kukacos részt vágd ki belőle és az menjen a szemétbe. Volt amikor a szomszédunk nagyon kedves próbált lenni és odaadta a lehullott, összeszedett, nyomorodott gyümölcsöt a kertjéből, mert tudta, hogy mi cefrézünk és főzünk pálinkát, ellenben semmit nem értett a dologhoz. Megköszönte a párom, de elmondta, hogy ilyet soha nem tesz bele.

Egy régi barátunk csinálta azt jó ideig, ami a kérdésben is van, hogy fogott egy nagy hordót majd ahogy lett gyümölcs a kertben azt mind dobálta bele egymás tetejére és várta, hogy majd lesz belőle valami. Lett. Csak ő alkoholista sajnos, amit lefőzetett ebből a cefréből az nála elfogyott mert megivott bármit, de értéke közel nulla volt annak a valaminek amit ebből főzni lehetett.

A hullott gyümölcsöt csak akkor hordózd ha már elég összegyűlt belőle, válogasd, tisztítsd, szedd ki belőle ami rossz és használj sok kisebb hordót ne egy nagyot! Amikor kiforrt, akkor úgy sem tudsz egyszerre sokat lefőzni, nekünk viszonylag nagy főzőnk van, de annál 1-1 ilyen kisebb hordónyi is épp csak belefér. Az első főzés után úgy is újra kell majd főzni, az már ráér majd, addigra összegyűlhet amiket első körben külön gyűjtesz és főzöl le.

Mozgatni, szállítani is könnyebb a kisebb hordókat ha esetleg máshol főzetnéd le a cefrédet.

júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ameddig aktívan forr a cefre, addig nem lesz baj, mert a keletkező szén-dioxid nehezebb a levegőnél (mustgáz), és leülepedve megvédi a cefrét.

Viszont ha már nem nagyon van, ami forrjon, akkor a szén-dioxid valamilyen módon csak eltávozik egy idő után (minél több levegő van a hordóban, annál gyorsabban), és bekövetkezhet a cefre megromlása.

A leírtakból is következik, hogy nem lehet napban megadni az időt.

Ha a kezdeteknél nincs kellően összedarabolva/trancsírozva a gyümölcs, akkor lassan indul be a forrás, és akár már akkor megromolhat az egész, mert berothad a kiindulási anyag.

Ha szépen beindul, akkor ameddig látványos forrás van, addig nem fog megromlani (meg még utána se egy darabig, ha nem nyitod ki az edényt), de ha nem dobsz bele legalább 1-2 kiló gyümölcsöt alkalmanként, csak nyitogatod, akkor megint fennáll a veszély.

Ha folyamatosan pakolod, pár naponta egy bizonyos mennyiséget, és végül megtelik a hordó, akkor utána már egy évig is eláll lezárva, ha kellően savas az anyag (mert a savat nem szeretik a baktériumok).

Annyit tudsz tenni, hogy ha már nagyjából leállt a forrás, akkor egy teljes felületet beborító nejlont nyomsz a felszínre, ami nem engedi oda a levegőt, ez is működik egy darabig.

De sokkal jobban jársz, minden szempontból, ahogy írják, ha veszel kisebb edényeket, amikbe kevesebb levegő fér a cefre fölé. A kezdeteknél meg, ha csak mondjuk 6-8 kg gyümölccsel indulsz, nagy fedeles vödröket használj, aztán majd átöntöd, ha már több anyag lesz. (Ha pedig csak 1 kg lenne, azzal ne is próbálkozz, az még vödörben is veszélyes, de hordóban garantált a megromlás.)

júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!