Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van kerti mahóniátok?

Van kerti mahóniátok?

Figyelt kérdés
Megtetszett egy bokor az utcán, és rendeltem belőle kettőt is. De azt olvasom, megnő másfél méteresre és ilyen szélesre is. Ekkora helyem viszont nincs. Metszéssel kordában lehetne tartani?
júl. 5. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Lehet metszeni
júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden fás szárú növényt lehet metszeni, csak nem sínyli meg, ha rendszeresen nagyon visszavágom? Felfelé természetesen nincs gond, csak szélességében kellene 60-70 centin belül tartani.
júl. 5. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Lehet
júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Jól viseli az erős metszést is.
júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Direkt is nehéz kipusztítani, elég agresszív, terjedő tövű gyomnövény. Meg lehet oldani, hogy keskeny legyen, de csak rendszeres metszéssel.

Nálam anno magról kelt ki, valami madár hozhatta, most 2 m magas, és úgy 3 m átmérőjű. Időnként a bozót szélét kiásom, hogy ne menjen még tovább.

Ha keskenyre és magasra neveled, akkor egy betonvasat vagy valamit kell melléütni, különben eldől, főleg az első időkben, ameddig még nem erősödik meg a szára. Vagy ha kerítés mellett van, ahhoz is hozzá lehet kötni.

júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5. Ez nem gyomnövény

[link]


És a kerti (nem keleti) nem invazív

júl. 6. 12:54
 7/8 A kérdező kommentje:
Szabad invazív kertészetekben árusítani? Olyan helyről vásároltam, amelyik megbízhatónak, lelkiismeretesnek számít. A részletes leírásban nem ír az agresszivitásáról. Akácot is vettem, ami szintén invazívnak számít (Robinia x margaretta 'Georgia da Torino'), de ennél sem ír ilyenről.
júl. 6. 13:13
 8/8 anonim ***** válasza:

6

Nekem is ilyen van.

Nem abban az értelemben invazív, ahogy az ezzel foglalkozó listán szerepelnek a túlzottan terjedő, megállíthatatlan özönnövények, hanem a szó hétköznapi értelmében értve. Tehát szétszóródott magról is borzasztó könnyen kikel, madarak is terjesztik nagyobb távolságra is, erősen sarjadzik, kiirtani nehéz.

júl. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!