Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik olyan növény amit...

Létezik olyan növény amit csak el kell vetni és nem kell permetezni?

Figyelt kérdés
Lehet takarmánynövény is. Amiről tudok facélia, lucerna. De nekem a mustárnak meg a paradicsomnak sosincs semmi baja, csak öntözöm.
júl. 1. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A növénytermesztés elég lutri, mióta világ a világ: jön valami fertőzés és elvisz mindent. Egyik évben a paradicsomomat három nap alatt ették meg a poloskák. Aztán évekig semmi.

Talán az uborka, más tökfélék könnyebbek. De vannak úgynevezett ellenálló fajták, ezeket érdemes keresni vetőmagként vagy palántaként.

júl. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 L.. István ***** válasza:
100%
Torma. Ki se tudod irtani :-)
júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bármelyik gyomnövény.
júl. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Cukkini nálam elég gól elvan magában, csak öntözni kell. Meg a kukorica is.
júl. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
kukoricát valami nálam megtámadta és a teljes termés kukába ment
júl. 1. 20:41
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk legalább 30 éve nem permetezek semmit és mégis terem minden rendesen.

Egyedül öntözni kell (meg valamenyire a gazokat eltüntetni), mást nem kell csinßálni velük.

júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 mindentudó99 ***** válasza:
Csicsóka
júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Olyan növény létezik, ami egyes években, ill. egyes helyeken megvan permetezés nélkül.

Olyan nem létezik, ami mindig, mindenhol bírja permetezés nélkül.

A paradicsomot sokaknál el szokta vinni a fitoftóra pár nap alatt, ha nem permetezik. Nálam a fekete levéltetvekkel van idén gond, az új hajtások már nagyon ramatyul néztek ki, mikor permeteztem őket.

Mustárt egyszer akartam zöldtrágyának a kiürült felületre, kaptam egy kis zsák magot. Kétszer is permeteztem, a földibolhák mégis lezabálták az egészet.

De kb. minden eddig írt növényre tudok írni olyan betegséget/kártevőt, ami gyakran le szokta tarolni permetezés nélkül.

tegnapelőtt 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Cékla elég igénytelen, krumplit is max krumplibogar de az kézzel leszedhető.
tegnapelőtt 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

ma 06:26-nak teljesen igaza van:Olyan növény létezik, ami egyes években, ill. egyes helyeken megvan permetezés nélkül.

Olyan nem létezik, ami mindig, mindenhol bírja permetezés nélkül.

Amiket Ti bio növénynek hisztek és szép, mutatós termések azok mind tömény tápszerben, vegyszerben nevelt zöldségek, gyümölcsök.

Tudjátok ez olyan mint a sportban a doppingszer. Olyat kell használni, ami MÉG nincs rajta a tiltó listán, jövőre már rajta lesz, de akkorra a doki talál nekünk másikat.

tegnapelőtt 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!