Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért sír mindenki a meleg...

Miért sír mindenki a meleg miatt, ha közben térköves-kavicsos-famentes udvarokkal van tele minden?

Figyelt kérdés

Egy néhány éves lakóövezetben lakom magam is, és borzalmas látni, hogy mennyire mininális természetesség van. Sokakkal jóban vagyok, sok kertben jártam, alig van 1-2 fa, virág, minden tele térkővel, zöld gyeppel, körben tuja meg leylandi és ennyi. Az utcafront pláne, térkő és kavics, oda már fákat sem ültetnek, végigmegyünk az utcán és semmi árnyék csak a 40 fok. Az udvarokon dettó, de közben mindenki sír, hogy nem lehet kiülni, meleg van, nincs árnyék.


Egyszerűen nem értem.



tegnapelőtt 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Egy új építésű utcában lakó:

- Az árok partra nem lehet az utca kép miatt

- az előkertbe nem lehet, a közmű bekötések miatt

- A hátsó kertbe nem lehet a helyi szabályozás miatt kötelezően épített esővíz szikkasztók miatt. (nem is hömpölyög sehol a víz, és nem áll meg az udvarokban sem)

- Az egyetlen hely az oldalkert, de oda meg mindenki térkövet tesz, mert a kocsikkal csak ott lehet beállni.

- iker házás részen még az oldalkertbe sem lehet nagy fát ültetni, mert a közművek ott mennek a hátsó házakhoz.

- Az új házak nem küzdenek a felmelegedéssel! A legtöbbet redőnnyel adják át, és szinte mindegyiken van min 1 klíma. Bár az udvarok melegek, de a házakban kellemes hűvös idő van.

tegnapelőtt 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 L.. István ***** válasza:
82%
Az én bazi nagy udvarom egy járdát leszámítva gyepes, fák is vannak rajta, kertszomszédom meg szembe-szomszédom sincs, az is zöldterület, mégis dögmeleg van...
tegnapelőtt 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
84%
Azért még mindig jobb a meleg miatt sírni, mint azért, mert rádőlt a 100 éves fenyőfa a házadra.
tegnapelőtt 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Ez azért inkább csak kifogás, hogy közművek miatt nem lehet fa. Nekem is elöl jönnek be a közművek, mégis van fa és nem veszélyezteti. Nem kell olyan sok hely a közműveknek. Az autók miatt sem kell minden négyzetmétert térkövezni, meg nem kellene több autó se igazából, ami már sok családnál alap (a szonszédomban 3 van). Egyszerűen kényelmi okokból néz ki így minden senki nem akar kerttel szöszölni.


Ami a melegen kívül gond még, az a méhek, beporzó rovarok, madarak stb visszaszorulása, mert nekik a zérkő, a pázsit meg a tuja nem élőhely. Ez van, majd egyszer változik az emberek gondolkodása.

tegnapelőtt 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

1+

átlag 600 m2-es telkek vannak kimérve, az előkert 3 méter, a hátsókert 6-12 attól függ ki mekkora házat épített. 2 kocsiknak alapból előírták a parkoló helyet saját telken belül. Azért, mert manapság ahány jogsi, annyi kocsi van egy családba. +1 parkolóhely még szinte minden szomszédnál ki van alakítva, ez összesem min. 3, de van aki 4et csinált. Így, ha vendékek jönnek nem az ut széllén állnak meg! Nálam autó 4 hely van, és a hátsó kertem 7 méter, mert a 4 méter széles terasz sok helyet foglal.

A kényelmi dolgokkal úgy vagyok, azért vannak, hogy jól érezzük tőle magunkat, vagy megkönnyítsék az életünket.

Szívesen ültetnék egy tölgyfát a hátsó kertbe, de minden fa gyökere kb megegyezik a lombkoronájával. Így eléggé kellemetlen lenne, ha 20 év múlva azért kéne kivágni, mert a gyökerei tönkre vágták az eső víz elvezetést.

tegnapelőtt 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Mi nem újépítésű környéken lakunk, de a hiba azt kell mondjam az emberekben van, nem feltétlenül a környékben.

Bár megyjegyzem nekem személy szerint roppant visszataszító az új környékek sablonossága pont a felvetettek miatt. Pici telkek, egymás nyakában a házak, minden négyzet cm kihasználva emiatt, a tuját sem azért szeretik, mert növény, hanem mert funkciója van (teret elválaszt, belátást gátol), ezen felül se egy díszfa, se semmi. De ezeken a területeken már nem az a cél, hogy ki akarj menni az utcára sétálni, vagy a gyerekek játszani. Kiépíted úgy a kis telkedet, ahogy neked kényelmes, bent meg benyomod a klímát és kész.

Na de visszakanyarodva. Nálunk 70 körüliek a szomszédok. Az egyiknél egyik napról a másikra eltűnt egy sor gyönyörű tiszafa, ami ugyan átszemetelt hozzánk, mert a kerítés mellett volt, de nem zavart. Sajnálkozva megkérdeztük miért. A válasz az volt, hogy már nem akarták állandóan felnyírni és összekaristolták az autójukat, illetve tuti minket is zavart a szemetelés, amit csináltak...

A másik szomszéd meg egy háklis mama, akinek a gyomírtó a legjobb barátja és egy darab fa nincs a 2000 nm-es telkén, csak virágok, meg egy-két díszbokor. Kb. hetente a fejünkhöz vágja, hogy átszemetelnek a fáink, vágjuk már ki őket. Először azt hittem csak viccel és felröhögtem. Aztán rájöttem, hogy ez bakker nagyon is komolyan gondolja. Na a kivágás helyett inkább ültettünk idén még vagy 10 facsemetét, csak a jó szomszédi viszony ápolása okán. XD

tegnapelőtt 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

50-60 éve beépített környék, a legtöbb udvaron vannak nagy fák is, kicsik szinte mindenhol. Amúgy apró udvarok vannak.

És dögmeleg. Pedig az udvarom 90%-a árnyékban van.

tegnapelőtt 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A fák és a növényzet hűsítő hatása nem úgy múködik, hogy van egy darab telek az utcában, abban vannak fák és akkor ott hűvösebbnek kéne lennie. Hanem hogy ha nagy területen minimálisra csökkenne a beton és térkő, és ugyanakkor nőne a zölddel beültetett terület, akkor működne a zöld növényzet hűsítő hatása. Egy tölgyfa nem tud sokat enyhíteni a forróságon, de egy tölgyerdő érezhetően több fokkal hűvösebb ilyen nyári melegben is. Az régóta ismert tény, hogy a városok forróbbak, mint a kisebb, zöldebb települések. Ez azért van, mert a beton beszívja a hőt és kiengedi, a növények pedig árnyékot adnak és párologtatnak is.


Nem csak tölgyfát, kőrist meg óriási fákat lehet ültetni, hanem olyan cserjéket, amelyeknek a gyökérzete nem hatol mélyre, nem veszélyezteti pl. a vízvezetéket. Ilyen például a mogyoró, több méter magasra megnő, óriási koronája van és nagyon jó árnyékot ad. De sok hasonló van, akit érdekel, utána tud nézni, hogy milyen lehetőségek vannak még.

tegnapelőtt 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Meg 15 fokot nem fog csökkenteni a kertekben lévő fa, tehát nem működik úgy mint a klíma, de különbség van az árnyék nélküli 33 fok és az árnyékos 31 fok között. Meleg mind a kettő, de az előzőben el lehet ájulni, utóbbiban meg egy limonádéval a kézben simán lehet üldögélni az árnyékban.
tegnapelőtt 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8# Az a baj, hogy ilyen helyen pár év és a szomszédok pampogni fognak a fád miatt, mert árnyékolják a napelemet, koszolják a medencét/térkövet, stb. Neked meg egyszerűen útban lesz. Sajnos.
tegnapelőtt 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!