Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a véleményetek a Makita...

Mi a véleményetek a Makita DUB187T001 lombszívóról?

Figyelt kérdés
jún. 30. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont ilyet nem használtam, de ami eddig a kezemben volt annak a lombszívó funkciója nem sokat ért, a lombfújó funkció viszont nagyon jó, seperc alatt rendet lehet tenni, mindenhonnét kihozza lombot, össze egy helyre és mehet a kukába vagy komposztba vagy elégetni, akármi.
jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Upsz, tehettem volna egy linket is.

Erről van szó: [link]


Köszönöm a válaszod.

Igazából a lombszívó funkcióra számítanék leginkább. Azzal nem csap port, és a leveleket kicsit meg is tördeli, ezáltal könnyebben és hamarabb komposztálódik.

jún. 30. 12:35
 3/5 A nagy Levin ***** válasza:
Konkrétan a lombszívóról nem tudok nyilatkozni, de sok Makita gépet használtam már, és mindegyik megfelelően működött. Miért pont ez lenne a kivétel?
jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3., igen, nekem is csak jó tapasztalataim vannak a Makitával. Sok szerszámom van tőlük.

Nem vagyok jártas lombszívó témában, és nem tudom, hogy az, amit ez a gép tud, hol helyezkedik el a használhatósági skálán? Azt látom, hogy olcsóbb, kevésbé megbízható márkák is hozzák ezt a teljesítményt, vagy akár többet is. És ez kissé elbizonytalanít.

júl. 1. 19:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Meg vettem a gépet, és volt alkalmam kipróbálni.

Nem igen tapasztaltam még ilyet Makita gép esetén, de ez a gép nekem most nem vált be! :(

Azon túl, hogy a 2db 5Ah. akkum seperc leszívta, és háromszori töltésre sem végeztem a melóval (ha csak ennyi lett volna a baj, nem lett volna gond, mert még néhány akku beszerzésével javítható lett volna a helyzet.), de a diófa levéllel nem igazán boldogult! Lépten nyomon eltömődött a cső vele, és kézzel kellett rá segíteni. Ez volt a legfőbb gondom! Ezen felül szerintem egy nedves levéllel nehezen boldogult volna. És a tárolása meglehetősen körülményes, egy polcomat egy az egyben elfoglalta volna, nem sok minden fér el mellette.


Nem azt mondom, hogy rossz a gép! Ha egy kis kerted van, és nem diófával van tele, ill. használhatod a fújó funkcióját, akkor igen csak jó szolgálatot tehet! Nekem viszont sajnos nem vált be! :(


De! A Makita korrekt volt!

Küldtek egy GLS futárt, aki vissza vitte a csomagot. Nekem csak be kellett csomagolnom. Felajánlották, hogy elhoznak egy nagyobb gépet kipróbálásra! Ilyennel én még nem találkoztam! Nagyon komoly piros pont a Makitának!

Meg is beszéltük, hogy mikorra jönnek, végül az én hibámból ez meghiúsult. De leküldték nekem a gépet a Zákány szerszámházhoz, ahonnan elhozhattam, és ki próbálhattam! Ezt a gépet: [link]


Ez tényleg klasszisokkal erősebb gép! És bár kevés levél volt amikor kipróbáltam, de azért ahhoz elég, hogy meggyőződhessek róla, hogy ezzel nem lenne gond.

Igaz, ennek is van hátránya, hogy eleve két akkus, szóval tuti kellene még legalább 2, de inkább 4 akkut vennem, hogy hatékony legyen. És óriási a gép! Kissé ügyetlen számomra, de ez valószínűleg az én hibám.


Végül is, a gépet a gépdepótól vettem. Várom, hogy vissza utalják a vételárát, és bár nem most, de alkalom adtán, meg fogom venni a nagy testvért.


A Makitával viszont ennek ellenére nagyon pozitív a tapasztalatom! A hozzá állásuk példa értékű!

aug. 30. 19:19

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!