Kezdőoldal » Otthon » Kert » 3000m2-es szántóra szőlőtelepíés?

3000m2-es szántóra szőlőtelepíés?

Figyelt kérdés

Természetes személy vagyok, szakirányú végzettség nélkül. A kérdéseim frissen vásárolt földre vonatkoznak:

1. 1000m2 alatt telepíthetek rá szőlőt, ami nincs benne a Nemzeti Fajtajegyzékben?

2. Ha a jövőben komolyabban foglalkoznék az iparral, a maradék földterületet betelepíthetem engedélyezett fajtával, míg mellette maradna a "maszek" ültetvény, vagy azt ki kellene vágni?

3. Ha engedélyezett, certifikált oltványt telepítek származási igazolással (most), azt később el tudom fogadtatni úgy, hogy ne legyen belőle hátrányom?

4. Ha egy 200 méter hosszú sort ültetnék, annak mekkora tenyészterületet számolnának fel?

5. Van valami szokás alapján való elbirtoklási/használatbavételi jog a földutakra, ha azok az én területemen vannak és mások használják?

6. Alanyfajtát ültethetek 1000m2+ területen?

Nem a témába illő, egyéb tudnivalókat is szívesen olvasok.



jún. 27. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kérdésre nem tudok válaszolni.

De ha a földútnak helyrajzi száma van, kvázi hivatalosan is út, akkor azt csak abban az esetben lehet lezárni vagy megszüntetni, ha minden terület megközelíthető marad más, nem extrém mértékben hosszabb úton. (Tudok ilyen konkrét esetről, amikor ez sikerült a tulajnak, szóval nem lehetetlen.)

Ha a területed hivatalosan is szántónak van minősítve, nem csak éppen most szántónak van használva mondjuk egy belterületi kert, akkor át kell minősíttetni.

jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi! Hivatalosan nem út, az én hrsz-emen van a kijárt földút.
jún. 28. 09:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor már csak azt kell megnézni, hogy szolgalmi jog van-e bejegyezve a telkedre, más telkek megközelítésére. Ha nincs, és minden telek megközelíthető másként is, akkor felszántod az utat, a végére árkot ásol, és máris nem arra fog járni a nép.

Szolgalmi jogot lehet elbirtokolni, de nem egyszerű.

[link]

jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha bemész egy falugazdászhoz és megkérdezed, hogy hogyan.

Később ha szőlőt akarsz eladni oda már őstermelői is kell az értékesítéshez. Azért 3000m² már nem kiskerti tétel.


A szőlőtelepítésre telepítési engedély kell. Érdemes megkérni. Most erre a 3000m²-re 10-50 ezer forint, de 50 évig nem köthet bele senki, hogy milyen engedély van rá.

3. Kérdésre így nem kell később elfogadtatni.


1000m² alatt szerintem lehet rakni egyéb fajtákat. Gondolom csemegeszőlőre gondolsz.


Sorsával 1,3-2,4méter. Tőtávolság 0,8-1,5 méter is lehet.

Bár itt fajtakérdés is mert egy jó koronás futó csemegeszőlő inkább 3 méteres tőtávolságba kell rakni. Így 200 méteren akár 250 tő és 70 tő is lehet. Fajtaleíráshoz igazodva kell rakni.


5. Földhivatalnál kell érdeklődni.

Ha privátba küldesz helyrajzi számot megmondom, hogy van-e rá út bejegyezve.


6. Falugazdászt, szülészeti szakirányba kell megkérdezni.

Egy szőlőtelepítés 30-60 évre szól, legyen inkább minden hivatalos.

jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi!

Borszőlő lenne, és azért 1000 m2 alatt, hogy töredék összegből ki tudjam hozni, illetve hogy a bürokráciai útvesztőket is elkerüljem. Mindenképp olyan fajta lesz, ami nincs engedélyezve (nem dacolásból, egyszerűen nem akarok olyan bort csinálni, amit meg is vehetnék valakitől). A hozzászólásod méginkább megerősített abban, hogy nem akarok teljes területű telepítést. A terület maradék része maradna parlagon, pár zöldséget azért termesztenék rajta.

jún. 30. 18:29

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!