Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehetne megoldani a...

Hogy lehetne megoldani a hangos hàz körüli munkák miatti ellentéteket?

Figyelt kérdés

Sokszor van vita a szomszédok között a hétvégén, vagy késő délután végzett fűnyírás, favàgás és egyéb, zajjal, vagy esetleg szaggal járó hàz körüli tevékenység miatt, illetve törvényileg is szabályozva van.


Viszont az a probléma, hogy sokan nem azért hétvégén vagy délután csinálják ezeket a dolgokat, mert nincsenek tekintettel másokra, hanem azért, mert a munkarendjük miatt csak ekkor érnek rá. Azt pedig a többség nem engedheti meg magának anyagilag, hogy fizessen valakinek, hogy megcsinálja helyette, illetve problémás lenne minden, vagy minden második hétre 1-1 nap szabadságot kérni, márpedig sokan csak így tudnàk megoldani, hogy teljesen kiküszöböljék azt, hogy délután, vagy hétvégén zavarják a szomszédaik pihenését.



jún. 12. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Hidd el, hogy sokan meg tudnák ezt oldani hétköznap is, annak ellenére, hogy dolgoznak. Nekem is a szomszédom állandóan vasárnap délután nyír füvet, pedig hétköznap is itthon van már du. 4 órakor és szombat délelőtt sem dolgozik, akkor is megtehetné.
jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi jár annyira durva, a szomszédban is érezhető szaggal??

A hangos tevékenységnél meg meg kell beszélni, hogy vagy hétköznap munka után vagy hétvégén tudjátok megcsinálni, mikor zavarja őket kevésbé. Legyen valami kompromisszum. Délután egyébként nem zavaró. Nem óvoda ez, hogy délutáni alvás van. Korán reggel nem szabad, késő este, éjjel, meg hétvégén. A délután teljesen rendben van.

jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
A vidéki idillhez ez hozzá tartozik. Fűnyírás (lehetőleg benzines akkor is, ha egy akkus is elbírná), benzines kasza, sövénynyíró, flex, daráló, betonkeverő, motorfűrész, valaki mindig csinál valamit, komolyan, úgy nézhetünk ki, mint a Tesz-Vesz Város...
jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A másodikhoz: a bográcsozás és a grillezés is járhat füstszaggal, illetve ha kerítést fest valaki, némelyik festék nagyon büdös tud lenni, amíg meg nem szárad egy kicsit, illetve ha a gyümölcsfàkat permetezi valaki, és a szél átviszi a szomszédhoz a permetszer szagát (az utóbbi kettőé csak sima vegyszerszag, ami nem annyira kellemetlen egyébként, de vannak, akik nem bírják elviselni).
jún. 12. 13:43
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Komolyan, mikor kezdett el midenkit zavarni az élet? Kiborulok az ilyen kérdéseken. Grillezni, bográcsozni, füvet nyírni, medencében lubickolni, nevetni, semmit nem szabad már basszus, mert zavarja a másikat. Általaban azt, akinek nincs élete és inkább irigy.
jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Én a magam részéről minél később kezdek zajongani, hideg időben inkább csak 9 után, amúgy 8 után, de mikor már 8-kor is 32 fok van, akkor esetleg 7-kor. Délután meg 6 után már semmi esetre se, még 5 percre se.

Szombat délután és vasárnap meg ünnepnap nálunk tilos zajjal járó munkát csinálni, de ezt kb. mindenki leszrja, ha épp akkor ér rá. Ameddig nem esik valaki túlzásba, addig én nem idegeskedem miatta, ezzel jár a családi ház, ahogy a panel meg a fejünk felett rohangáló gyerekekkel. Aztán ha pont nem tudom máskor megoldani, akkor én is nekifogok vasárnap délelőtt füvet vágni, erre van a szabadnap. Ha valakinek ez nem tetszik, nagyon szép tanyákat lehet venni, ahol több km-re nincs szomszéd.

jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Amíg valaki nem lakatosműhelyt üzemeltet vagy autójavítót, addig ezek beleférnek. Egyszer a szomszéd betonoz, egyszer mi vágunk csempét, harmadszor az ötödik házzal arrébb nyírják a füvet. Az jobban zavar, hogy valamelyik kutya folyton ugat és a kakas már hajnali háromkor is nyomja.
jún. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem tetszik, akkor nézd ahogyan méteres fű nő és télen fagyjál meg, mert nem aprítottál fát a fűtéshez. Vagy magadtól nem várod el a csendet, csak a szomszédoktól? Hát így állunk!
jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
69%
Megértem, akit zavar a fűnyíró, vagy a láncfűrész. (Noha valóban vannak elektromos, csendes gépek is. De amikor valaki a kakas miatt hisztizik, azt tényleg vissza kéne költöztetni a városba.
jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha sűrűn laktok, akkor valószínűleg mindenkit zavar a zaj, azt is zavarja aki szintén szokott zörögni, hisz Ő se mindig akkor zörög, amikor a másik, a megoldás az, hogy egyszerre zörögtök. Összebeszéltek, hogy teszem azt szombat délelőtt vagy délután az az időpont, amikor mindannyian füvet vágtok. Engem is zavar egyébként, még akkor is, ha én is szoktam füvet vágni, de hát ez van. Ami ha lehet mégjobban zavar, az az, aki kaszál, de nem tud kaszálni, pl. annál idegesítőbb dolog nincs, amikor valaki ilyen gázfröccsökkel kaszál (nem tudom, azt hol tanítják?). Eltűrőm a dolgot, hisz én is szoktam füvet vágni, sokszor előfordul, hogy hétvégén, mert tök jó, hogy felhozták itt azt, hogy du. 4 felé már egyesek otthon vannak, én ilyen 5 körül vagyok otthon, csak hogy fizikai munkát végzek, nem hiányzik a fűvágás még otthon amolyan "levezető körnek". :)
jún. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!