Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit ajánlotok Tuja helyett?

Mit ajánlotok Tuja helyett?

Figyelt kérdés

Most vettünk házat, és sajnos a kertünk eléggé "nyitott" a szomszédok felé. Nincs velük baj, és én se csinálok semmi olyat a kertben amit ne láthatnának, csupán a privát zóna kialakítása lenne a cél.


Én úgy gondoltam hogy ültetek pár tuját a kerítés mentén, de sajnos egyre több helyen olvasható meg látható is, hogy ilyen-olyan okokból elbarnulnak, kipusztulnak.


Mi lehet a legjobb választás tuja helyett? Minél magasabb növényre lenne szükségem ami ilyesmi alakú.



jún. 10. 10:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

7#

Akkor is jó neked a leyland ciprus, én is természetes méretében akarom meghagyni, ami akár 8-9 méter is lehet. A Green Rocket-et vettem, de még szóba jöhet a Blue Jeans is.

Nem nyírt sövénynek is kiváló, ha a tetejét nem vágod le, fajtától függően a Leyland ciprus 6-8, de van amelyik 10 méter magas lehet. Az utcánkban van a Gold Rider fajtája és 10 méter magasan vágták tavaly el a tetejét.

Nekem a Green Rocket az első évben nem túl sokat, kb. 60 (!) centit nőtt (mivel gyökérre is dolgozott erősen), az idén meg látom, hogy többet fog nőni!

jún. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A tuják szinte mindenhok mennek tökre egy új bogár megjelenése miatt. Az új tuja neve novita babérmeggy, ennek még nincs kártevője. Bő 4m magasra is megnől, úgy vélem a kérdező számára ez egy alkalmas megoldás lehet.
jún. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!