Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit ajánlotok Tuja helyett?

Mit ajánlotok Tuja helyett?

Figyelt kérdés

Most vettünk házat, és sajnos a kertünk eléggé "nyitott" a szomszédok felé. Nincs velük baj, és én se csinálok semmi olyat a kertben amit ne láthatnának, csupán a privát zóna kialakítása lenne a cél.


Én úgy gondoltam hogy ültetek pár tuját a kerítés mentén, de sajnos egyre több helyen olvasható meg látható is, hogy ilyen-olyan okokból elbarnulnak, kipusztulnak.


Mi lehet a legjobb választás tuja helyett? Minél magasabb növényre lenne szükségem ami ilyesmi alakú.



jún. 10. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is sövénytelepítés előtt állok, jelenleg a babérmeggy felé hajlok.
jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

(A leylandi ciprus és a tiszafa azért jól bírja az itteni klímát is. Nekem beváltak a kertben sok éve és gyorsan is nőnek.

Úgy látom, hogy azok más kertekben is rendben vannak.)

jún. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Babérmeggy jó lesz.
jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én leylandi ciprust ültettem helyettük.
jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve ültettem babérmeggy sort körbe. Elég gyorsan nőnek, aztán lehet sűríteni is, metszéssel. Az ár, minőség arány is nagyon jó.
jún. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Senior Séf ***** válasza:
Ha gyors eredményre hajtasz, akkor turkesztáni szil. Néhány év alatt 8 méteresre is képes megnőni.
jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem ezek ilyen sövény jellegű dolgok, de én inkább a növény magasságát nézném, mert a szomszéd háza emeletes, az erkélyről meg így belátja az egész területünket. A tuja ezért lenne jó, az talán elég magas, de sajnos ugye nem birja a klímát vagy nem tudom... de barnul, kipusztul. Tehát a magassága, a takarása miatt keresném a növényt
jún. 16. 23:19
 8/12 anonim ***** válasza:
most láttam bambuszsávot egy helyen. Nekem tetszett. Az 5-6 méteres kb.
jún. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A bambusz nagyon terjed.
jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a bambuszt csak úgy szabad elrakni, hogy a gyökerét le kell határolni. Akkor nem terjed. Ez a legfontosabb rész a telepítésnél.
jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!