Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell az egész növényt...

Mikor kell az egész növényt gyökerestül kigyomlálni, és mikor kell csak levágni a szára tövénél?

Figyelt kérdés
Van hogy azt olvasom, az egyik megoldás jó, van hogy azt a másik. Annyit már tudok, hogyha ki is szedem a gyökeret, lehetőleg ne aprítsam szét, mert attól csak több lesz. De az első kérdésre a választ nem tudom. Illetve milyen eszközöket ajánlanátok kezdőknek?

máj. 31. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, milyen gyom az, amit le kell vágni. Mi mindig gyökerestől szedjük ki, legnehezebb a tarackot. Ahhoz elég mélyen le kell ásni, hogy ki tudd szedni a gyökerét. Egy 40 éves szovjet 3 ágú kis szerkezettel szoktam gyomlálni, bivalyerős, mindent kiszed.

Ilyesmi: [link]

máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
A gyomnövényeket lehetőleg gyökerestől kell kiszedni. Amennyiben az adott gyom csiranövénykéjének hosszú hajtása van a szíklevelei alatt, ott elég a föld feletti részt kitépni, pl. tyúkhúr.
máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan növény nincs, amit a szára tövénél KELL levágni. Csak olyan van, amit ott is elég levágni, mint pl. az említett tyúkhúr. És abban az esetben elég így, ha az adott növény gyökérről nem tud újrahajtani. Ezek többnyire egyéves kétszikű növények, ill. az egyszikűek fele.

A szétaprítás az olyan növénynél veszélyes, aminek egyes alkatrészeiből új növény tud létrejönni. De ezek is csak akkor maradnak életben, ha a föld alatt hagyod a darabokat, ill. a darabok egy részét. (Kivétel a kövér porcsin, ami a föld tetején hagyva is vissza tud gyökeresedni.)

jún. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!
jún. 1. 08:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!