Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszéd 2 hetente permeteztet...

Szomszéd 2 hetente permetezteti a dísznövényeit és a füvét mindenféle gombaölővel és egyéb vegyi cuccokkal. Mit tegyeK?

Figyelt kérdés
Volt, hogy a kertész is teljes védőfelszerelésben csinálta. Mivel mi zöldségeket, gyümölcsöket is termelünk, így azt javasolták, hogy a kerítés mellé ne ültessünk semmit, ami fa vagy málna már ott van, azt vegyük ki és ültessük máshová. Az egész kert szélessége nem több, mint 8-9 méter. Attól tartok, hiába ültetem a paradicsomot, paprikát a másik oldalra, oda is átjön a permet. Ilyenkor szólnak, hogy ajtót, ablakot csukjunk be, macska, kutya maradjon bent... Nem tudom, mivel permetez, de azért ennek nagyon nem örülök. :( Mit kéne tennem? Szólni szerintem felesleges, mert az ő kertje, azt csinál, amit akar. Egyébként város, a teljes kert összesen kb. 250m2.
máj. 29. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is a szükséges permetezésről van szó, ami után kellő időt vársz.

Hanem hogy ha le akarod szedni ma délután a cseresznyédet, a szomszédod meg előtte telibe vereti valami ismeretlen eredetű vegyszerrel.

jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A dísznövényeket, meg a füvet nyilván mással permetezik, mint amit emberi fogyasztásra szánnak. A szomszéd oldja meg, hogy ne kerüljön hozzád az ő permetje. A légmozgás és permetezés irányára kell figyelni, hogy a saját kertje felé szálljon a permet, ne hozzád, ill.takarással lehet védekezni.
jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Elvileg a kertész szokta figyelni, hogy fúj-e a szél, de hát ugye előre lebeszélik, hogy mikor jöjjön, azt az időt ki kell fizetni, így ha épp felénk fúj a szél, nem küldi el a kertészt. Egyébként a kertész is azt mondta, hogy ilyenkor takarjak egy ponyvát a növényekre... De azért ez nyilván nem életszerű. Nem mindig figyelem, hogy épp jön-e és kérdés, hogy egy 100m2-es konyhakertet hirtelen egyedül, nőként hogy takarja le és mivel. Mondtam neki, hogy teszek egy ilyen zöld belátásgátló hálót a kerítésre, de arra meg húzta a száját, hogy a napot eltakarja. Na, itt már úgy voltam vele, hogy pont nem érdekel, felteszem legalább a hálót. Pont azért költöztünk oda, hogy egy kis kertünk legyen, gyerekekkel kertészkedjünk, ehessék a fáról a gyümölcsöt, a paradicsomot, miegymást és tessék, első nyáron ezzel szembesülök. Utánaolvastam néhány szernek és azért ami felszívódó és szép 30 napos várakozási időket írnak. Azért egy paradicsommal, paprikával nem várunk 30 napot, mire megesszük. :(( Talán a belátásgátló felfogja majd, ami átszállna és próbálok minél messzebb ültetni a kerítéstől.
jún. 3. 15:25
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a szomszédot, hogy menjen át hozzád, és takarja le ő a növényeidet, elvégre őmiatta szükséges, te esetleg nem is vagy otthon olyankor. Vigyen magával takarót is. Vagy a permetezés idejére feszítsen ki egy nagy ponyvát, ami felfogja, ha feléd szállna. Ha neki kell takargatni valszeg nem lesz fontos kéthetente permetezni a füvet. Ilyen marhaságot még nem is hallottam: nyilván ők sem használhatják a várakozási idő alatt a kertjüket, hisz semmihez nem érhetnek hozzá.

Nem korlátozhatnak a konyhakerted használatában, azért, mert ők pázsitmániásak.

Egyébként ez már birtokháborítás, feljelentheted.

Hol van ez? Valami nagyon előkelő környéken?

Csúnya dolog: hallottam olyan esetről, ahol a szomszéd éjszaka gyomirtóval átpermetezett a féltve őrzött pázsitra...

jún. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%

Reggel meg este kell permetezni . Korán reggel nem fúj általában

De akkor meg ugye az lenne a baj hogy korán van. Húzz arnyékolót kit érdekel zavarja e.

jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Jaja, árnyékoló lesz mindenképp. Én is azt érzem, hogy birtokháborítás, csak kevesen értik meg. e lehet, hogy elmegyek a jegyzőhöz, egy beszélgetést megér.
jún. 3. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!