Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszéd 2 hetente permeteztet...

Szomszéd 2 hetente permetezteti a dísznövényeit és a füvét mindenféle gombaölővel és egyéb vegyi cuccokkal. Mit tegyeK?

Figyelt kérdés
Volt, hogy a kertész is teljes védőfelszerelésben csinálta. Mivel mi zöldségeket, gyümölcsöket is termelünk, így azt javasolták, hogy a kerítés mellé ne ültessünk semmit, ami fa vagy málna már ott van, azt vegyük ki és ültessük máshová. Az egész kert szélessége nem több, mint 8-9 méter. Attól tartok, hiába ültetem a paradicsomot, paprikát a másik oldalra, oda is átjön a permet. Ilyenkor szólnak, hogy ajtót, ablakot csukjunk be, macska, kutya maradjon bent... Nem tudom, mivel permetez, de azért ennek nagyon nem örülök. :( Mit kéne tennem? Szólni szerintem felesleges, mert az ő kertje, azt csinál, amit akar. Egyébként város, a teljes kert összesen kb. 250m2.
máj. 29. 17:08
1 2
 1/16 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Semmit ne tegyél. Én is kéthetente pernetezem a szőlőt és a gyümölcsfákat különben nem lenne semmi. Ezek már nem olyan szerek mint régen voltak. Nem kell félni tőlük .
máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, oké! :)
máj. 29. 21:55
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd a saját kertjében azt csinál, amit akar, de a tiédben korántsem.

Az ilyen kis kertben természetesen elkerülhetetlen, hogy valamilyen szinten átszálljon a permet, és normális ember ebbe belenyugszik, mert az ő permete is átszáll a szomszédokhoz, meg az ő fűnyírójának és flexének zaja is, stb. De csak abban az esetben nyugszik bele, ha a szomszédjánál látja az igyekezetet, hogy próbál minél kevesebb bosszúságot okozni neki. Ha a szomszéd leszrja, és telibe permetezi (permetezteti) az ő kertjét, akkor irány a helyi jegyző, és birtokvédelmet kell kérni tőle. (15 napon belül végzést kell hoznia.) Ehhez szükségesek fotók a permetezésről, aztán 3 példányban kell beadni mindent. Ha jól tudom, még most is ingyenes a birtokvédelmi eljárás.

A szomszédtól (ill. megbízásából a kertésztől) alapvető elvárás, hogy ha átpermetez olyan növényre, ami már lassan szedhető lesz, akkor mondja meg, mivel, és az adott szernek mennyi a várakozási ideje arra a terményre.

És ha a kerítésen átnézve olyant lát, aminél már nem biztos, hogy letelik a szer ÉVI-je a szedésig, akkor a teleknek azon a részén nem permetez, hogy ne okozzon neked kárt azzal, hogy ki kelljen dobnod valamit, ami megtermett, és pénzbeli értéket képvisel.

Egy kertésznek ilyesmivel tisztában kellene lennie, és szólni a tulajnak. Meg nem csak annyit mondani, hogy zárd be az ablakot, hanem elmondani, hogy mit mennyi ideig ne szedj.

Ha motoros permetezővel csinálja, akkor azt ilyen esetben kis fordulaton, nagy lémennyiséggel kell használni, mert a nagy permetcseppek kevésbé sodródnak, és ha valamennyi átmegy is (óhatatlan), az jelentéktelen. És ha felszívódó szer, akkor olyan irányból permetez, hogy a gép légfúvása ne a te kerted felé irányuljon.

máj. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 mindentudó99 ***** válasza:
14%
Ezek a szerek mint írtam ártalmatlanok sajnos már a növényvédelemre is kevesek néha. Emberkre meg pláne nem mérgezőek. Az Eu- ban ez van nem kell félni már minden ártalmasat betiltottak.
máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát értem, persze. Azt gondolom, ha megmossuk, azért az is ér valamit. Csak bosszantó, hogy nemrég költöztünk, nagyon vártam, hogy kertészkedhessek a gyerekekkel és első adandó alkalommal kiderül ez. Mindegy, megpróbálok nem ráparázni. Köszönöm!
máj. 31. 10:00
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmosod, az nem ér semmit.

A szerek egy része felszívódó, és ami nem, az is olyan formátumú, hogy az eső ne mossa le nagyon a növényekről, mert akkor semmit nem véd.

máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát ennek nagyon örülök... akkor ezek szerint el kell tűrnöm, hogy szennyezi az egészségemet vagy mehetek a jegyzőhöz és kezdődhet a vita. :( Normális szomszéd, nem is fiatalok, mindenük a kert, csak valamiárt az van a fejükben, hogy folyton permetezni kell, mert különben minden gombás, tetves, miegymás lesz. Volt, hogy hallottam, hogy a kertész kifejezetten mondta, hogy mivel ezek bejelentésköteles szerek, így X időt ki kell várni, míg a másik szer is mehet ki. Erre mondja az öreg, hogy nem kell, majd nem jelentjük, nem írjuk be a papírra. Hát köszi...
jún. 1. 23:17
 8/16 mindentudó99 ***** válasza:
85%
25 éve permetezek se nekem se másnak baja nincs soha. Nem kellene ennyire rettegni. A szerek se olyanok mint réhen. Permetezés nélmül nimcs semmi
jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8

Azért nem ugyanaz, ha véletlenül valamire rámegy egy kis permet, vagy ha valami engedélyköteles szerrel telibe fújják az a növényt, amit másnap megeszel.

Nyilván még ebből se lehet baj, abban igazad van, de hosszú távon talán igen, ha az ember konkrétan érzékeny valamire.

Én egyszer teli lettem kiütésekkel, mivel az ételhez olyan olaj lett felhasználva (Vénusz), aminek nikkeltartalma az engedélyezett határon felül volt, és én a nikkelt nem bírom. Más ember meg más anyagoktól kaphat bármilyen bajt.

jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nyilván ez benne van. Én alig tudok valamit enni mert mindenre érzékeny vagyok. Ez van. De ha valaki termrlni szeretne otthon plàne szőlőt és más gyümölcsöt az permetezés nélkül már nem megy.
jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!