Benzines fűkaszából gyártanak "szegélynyíró méretű/jellegű" gépet. Arra gondolok, hogy van-e benzines változatban a hagyományos fűkaszáknál kisebb méretű és teljesítményű változat, amellyel könnyebb mozogni?
Egyetlen előnye a füves sorköznek, hogy nem sárban jársz.
A rotázástól nem lesz száraz a talaj, csak a talajfelszín. Mivel elvágod a kapillárisokat, így a mélyebb rétegekből nem tud feljönni a felszínre, tehát lent marad, nem párolog el. A repedéseket is befedi a felszíni porhanyós talaj.
Ha füves a terület, akkor minden fűszál egy kis szivattyú, ami a földből kiszedett vizet elpárologtatja. Ha 3 cm-esre van nyírva a fű, hőségben még akkor is többet párologtat, mint a rotázott talaj. Ha meg 20 cm, akkor többszörösét párologtatja. (Ez csak meleg időre vonatkozik, mert hideg időben a növényzet keveset párologtat. Viszont nálunk a csapadékhiányos időszak a nyár, amikor jellemzően meleg van, nem hideg. És ebben az időszakban kell megvédeni a földben tárolt vizet.)
Nekem az egyik földem mindkét oldalán elhagyott telkek vannak. Egy csíkot kaszálok mindkét oldalon, plusz még pár gyümölcsfa is van ott, amiket művelek, azok alatt is kaszálom a füvet. A saját telkemen pedig rotázok. És meg lehet nézni nyáron, hogy a kaszált szomszéd telkeken akkora repedésekkel van teli a föld, hogy némelyikbe könyékig bele tudok nyúlni. Miközben az én földem felszíne porzik ugyan, de a mélyebb részekben még mindig van nedvesség, mert a víz nem tud feljönni lentről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!