Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benzines fűkaszából gyártanak...

Benzines fűkaszából gyártanak "szegélynyíró méretű/jellegű" gépet. Arra gondolok, hogy van-e benzines változatban a hagyományos fűkaszáknál kisebb méretű és teljesítményű változat, amellyel könnyebb mozogni?

Figyelt kérdés

máj. 19. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Igen, van, pl:

[link]

máj. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg van, de ezek tényleg csak pár m2-re valók, kisebb fűben.

Milyen célra kell kicsi, és miért kell kicsi?

máj. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 L.. István ***** válasza:

Akksisban nem gondolkodtál? A leírásod alapján mintha az kellene neked.


[link]

máj. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szőlőben (sorközökben) történő nyíráshoz kéne olyan gép, amivel könnyebb mozogni, forgolódni és nem sértem vele a szőlőt. Az akkus gépekkel egy fél sort tudok kb levágni, ráadásul 5 év alatt már 3-at is "elhasználtam", valószínű nem erre vannak kitalálva.
máj. 20. 09:02
 5/11 L.. István ***** válasza:
A mérete gyakorlatilag ugyanolyan mindegyiknek.
máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez a hecht 23 cm3-es egész optimálisnak tűnik, köszönöm.
máj. 20. 10:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Stihl FS 38
máj. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nagyon jó, ilyesmire gondoltam, akárhogy kerestem nem adta ki a kereső, bár valószínű, hogy nem sok márka gyárt ilyet.
máj. 20. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt pénzt költenél ilyesmire, kérj kölcsön, vagy bérelj egy fél napra egyet. Mert szerintem a fejedet fogod a falba verni, ha megveszed, és akkor jössz rá, hogy mi is ez. Ez tényleg szegélynyíró, hosszú távon és nagy fűben végzett munkához alkalmatlan.

Az egykezes fogantyú miatt a karod leszakad a sor végére, a vékony damil folyamatosan elszakad - nem csak a karótól, hanem még a vastagabb gyomtól is, ütőképessége meg olyan kicsi, hogy csak zúgatod, de nem halad sehová a munka.

Egy 2,5 LE körüli hagyományos fűkasza jobb lenne neked. Ha nem friss ültetés a szőlő, akkor a tőke körülnyírásánál lejjebb engeded a fordulatot, és máris nem okoz nagy kárt, még akkor se, ha véletlenül nekicsapja egy fűcsomó.

Amúgy meg nem kapálni kellene legalább a sorát? Annyira lejtős, vagy mi indokolja, hogy nem rotázod a sorközt? Rotációs kapával negyede munka tisztán tartani, plusz nem is szárítja a talajt a fű.

máj. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A rotakapával az a baj, hogy szerintem drágább maga a gép+amennyire én tudom nem jó, ha folyamatosan "gyepmentes" a sorköz, mert pont hogy emiatt lesz túl száraz a talaj, eső után viszont sokáig járhatatlan. Használtam már elektromos szegélynyírót, de a hosszú vezeték szükségessége miatt itt nem jöhet szóba, az akkussal meg a fent már taglalt problémám van, ezért vetettem fel a benzinest.
máj. 21. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!