Kezdőoldal » Otthon » Kert » Domboldalba fűnyírót vagy...

Domboldalba fűnyírót vagy fűkaszát jobb venni?

Figyelt kérdés
Olyan 20% lehet, fel lehet rajta menni kocsival vagy kerékpárral de csak 1esben. Annyi még hogy sok északi oldal, a víz is erre folyik, erősen szokott nőni a fű.
ápr. 20. 14:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
2000 m2 vegyes fű, minden van benne. Csalán, árva csalán, pitypang, lórom stb. Ezeket már Nem vinné a fűnyíró?
ápr. 20. 22:06
 12/14 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.

Elviszi a fűnyíró, enyém is ilyen, csak harmad akkora terület, kb 2 óra alatt nyírom le, egy 32-es fűnyíróval. Nagyjából hetente kell nyírni, időjárástól függ. Azért kell olyan gyakran nyírni, mert ha nagyobb, már beletolni is nehéz, meg lehajtja a fűvet és úgy nem tudja rendesen lenyírni, feláll újra a csak lehajtott, de le nem nyírt fű.

A fűnyírókon rajta van, hogy mekkora területhez ajánlott, azt figyeld, ha fűnyíró mellett döntesz.

ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ekkora területhez már akár egy ráülősön is lehet gondolkodni, ha van pénzed rá.

De minimum egy önjárós, ami ilyen 54 cm körüli. Azzal is kell nyírni tavasszal 2 hetente, és nyári aszályban se nagyon bírja egy hónapig.

Én egy erős kínai fűkaszával az egyik telken ma akarom befejezni az első vágást, a másik telken meg jövő héten akarom elkezdeni. Ott valamiért aránylag lassan nő. (Nem gyep egyik se, nyilván, csak nem akarom, hogy nagyon elvaduljon, és tökig érő gazban kelljen mászkálni.)

A derekam miatt én is gondolkodtam fűnyírón, de olyan gyakran nem lenne rá időm.

ápr. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ezért írtam én a hagyományos kaszát. A fűkaszától megfájdul sok embernek a dereka, a másik kaszánál ez nem jellemző. Csak van egy technikája, amit meg kellene valakitől tanulni...Ráadásul olcsó, csendes, környezetbarát, a rovarokat sem irtaná ki, hatékony, gyorsan kész lennél vele. Nyugaton már tanfolyamokat tartanak, ahol kaszálni tanulnak.

Vagy a ráülős fűnyíró is jó lenne, nagy ez a terület. Még valami: ne nyírd rövidre, mert akkor átalakul a növényzet, és azok szaporodnak el, amik a talajhoz lapulva is túlélik a fűnyírózást, a többi kipusztul.

ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!