Kezdőoldal » Otthon » Kert » Őszibarack virágzik már?

Őszibarack virágzik már?

Figyelt kérdés

(Kecskemét környékén.)


A mi fánk tavaly hozott először gyümölcsöt, nem emlékszem mikor virágzott, de az biztos, hogy virágzásakor voltak kisebb fagyok. Mégis lett termés.


Jelenleg borsónyi rügyekkel van tele. Várnám, hogy hány virág lesz rajta, de egyet sem látok. Csak ezután lesz, vagy ha nem làtok , nem is lesz virágzás már?


Sajnos akárhogy gondolkodom nem ugrik be, hogy tavaly virágzáskor mekkora rügyek voltak...



2024. márc. 6. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Azok a borsónyi rügyek a virágbimbók. Majd azokból lesz a virág. Örülj neki, ha még nem nyílnak, mert így nagy fagyot is elviselnek, -10-et is. Nyíláskor már csak kisebb fagyot élnek túl a virágok.
2024. márc. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felénk kezdenek megpattanni a rügyek, már látszik melyik levél és melyik virág.
2024. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hm, na tegnap óta egyértelmű a helyzet... Most már nagyobbakra nőttek, és nem egyforma mértékben, és kezd a színűk is látszani...

Vagyis a nagyobbak egyértelműen virágok lesznek.... rószaszín a végük rendesen...


És lekopogom, de elég sok virág lesz rajta, bár ne jönne fagy!

Egyébként tavaly csináltam azt, hogy 3 nagyobb ág közül az egyikra óvatosan nylon zsákot húztam, mert akkor már ki volt nyílva, és bizony volt egy pár minuszos éjszaka... Hát azon az ágon nem ért be termés, míg a be nem zsákozott ágakon igen.... Az idén nem csinálom ezt...

2024. márc. 13. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:

A nejlon nem véd semmit. Ha te pulóvert veszel, az azért melegít, mert a te tested gyárt hőt, és a pulóver ezt tartja vissza egy bizonyos mértékig. De a nejlonban a benne lévő kevés levegő negyedóra alatt ugyanolyanra fog hűlni, mint a külső levegő.

Ki is próbálhatod, egy üres PET palackra ráhúzod a tetejét, berakod a fagyasztóba, és 5 perc múlva előveszed. Azt fogod látni, hogy összehorpadt, mert a benne lévő levegő lehűlt, és kisebb lett a térfogata.

2024. márc. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ELhiszem amit írsz.

Csak tavaly épp már a virágok gyönyörűen pompáztak, mikor jöttek az időjósok a fagyveszéllyel, és kínomban tettem ezt a kísérletet. Na de végülis nem bánom, mert bebizonyosodott, hogy nincs értelme máskor ilyennel bíbelődni.

Le is kötöttem egyébként, szóval olyan volt az az ág, mintha lufiban lett volna. Arra apellálva, hogy hátha egy ideig az a benti levegő melegebb marad, vagy legalább a fagyos széltől óvja, de elhiszem ha nem.


Viszont régebben anyukám a kertben virágokat, pl muskátlit takargatott így, amikor nem ásta még ki időben és már jöttek az első fagyok, és sosem fagytak el neki, míg más letakaratlan növény meg sokszor igen. És csak egy-egy rádobott vékony nylon takarófólia volt. Vagy ilyenkor számított az, hogy ott a talaj közvetlen alatta, és abból még jön némi hő?!!?

2024. márc. 14. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, jól látod, ez a lényeg. A talaj rengeteg meleget le tud adni. Olyan sokat, hogy még a teljes alsó légréteget is fel tudja melegíteni. Ezért van, hogy a nagy téli lehűlések akkor szoktak lenni általában, amikor hó van. Mert ha nincs hó, akkor a nappal felszedett meleget éjszaka kisugározza, és ez több fokos hőtöbbletet okoz. És ha egy növény van így letakarva, az is annál nagyobb eséllyel menekül meg, minél nagyobb részen érintkezik a talajjal a bezárt levegő.
2024. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!