Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy csüngő begóniám, amit...

Van egy csüngő begóniám, amit szeretnék jövőre is szaporítani, de sosem csináltam még. Hogyan kell?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a gumókat kell eltenni, de még nem láttam, hogy néz ki. Egyszerű leválasztani? Egyáltalán hogy kell tárolni és mennyit tegyek el? Egy csüngő kaspóban vajon mennyi gumó kell? Csinált ilyen már valaki?
2023. okt. 22. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Majd ha leszárad a begóniád föld feletti része, tedd a cserepet hideg, de fagymentes helyre. Két hetente önts rá egy kevés vizet, hogy nagyon ne legyen vizes a föld, de legyen benne egy kis pára. Március táján szedd ki a gumót a földből, és ültesd friss földbe.

Az egy gumóból nem fog neked lenni ötven. Nagy valószínűséggel egy marad, amin több hajtás fejlődik majd. Ha akarod, egyben elültetheted. Ha meg szaporítani akarod, akkor a hajtással rendelkező kiálló részeket vágd le, és valami gombaölő szerrel, vagy ennek híján fahéjporral szórd be a vágási felületeket, és pár nap múlva ültesd el külön a részeket.

2023. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. okt. 23. 08:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!