Körülbelül hány kg-ot bír el egy ilyen cső?
Semmit nem ír a falvastagságról, szabványról vagy anyagminőségről, így nem lehet megállapítani. A tömegből vissza lehetne fejteni valamennyit, de pusztán empirikus úton valószínűleg el kéne bírnia egy embert <100kg-ig, ha mindkét végén be van fogva, mint egy kéttámaszú tartó (pl. húzódzkodni akar valaki rajta).
Rendeltetési helyén, vízvezetékként használva ez nyilván nem fog menni, mert ott általában a többi csőnek át adja a nyomatékot, vagy csak egy drót rögzíti a falhoz és onnan csavarodik ki.
Nem tudom, mit akarsz vele... de pl. egy 3/4-es cső húzódzkodónak csúnyán meghajlik egy szélesebb ajtóhosszban, ha csak nincs középen is felrögzítve. Az 1 colos már jó nagyobb távon áthidalva is, viszont tény, hogy a vékonyabbnak meg kényelmesebb a fogása. Ezeket tapasztalatból mondom, én 90 kiló vagyok, mindenki számoljon magára.
A mit bír, az sokkal inkább felfüggesztés kérdése, ha hosszirányba ki van feszítve (oda van hegesztve), akkor úgy többet bír, az elég lehet ajtóhosszon 1-2 mázsát megtartani.
A kérdésnek nincs értelme. Milyen módon hány kg-ot bír? A két vége van rögzítve? Vagy az egyik? Vagy a menet van behajtva függőlegesen, és lefelé van húzva? Meg százféle módon lehet értelmezni a kérdést. Még azt se tudjuk, hogy tényleg 60 cm-es hossz érdekli a kérdezőt, lehet, hogy ilyen csőből 2 méteres darab.
Ez egyébként egy szabvány 3/4 vízvezetékcső. Ha mondjuk a 2 vége menettel rögzítve van, és vízszintesen helyezkedik el (bár ezt se tudhatjuk), akkor 3 mázsát elbír gond nélkül, statikus terheléssel. De mint írtam, az nem lett megadva, hogy milyen jellegű terhelésre gondolt a költő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!