A talajból ki szokták írtani a kártékony gombákat a szezon végén vagy elején?
Nem jellemző.
Létezik éppen erre is alkalmas talajfertőtlenítő, de az elég durva szer, a haszonnövények se bírják.
A legtöbb gombával lehet mit kezdeni, permetezéssel, vagy akár már megfelelő növénygondozással is el lehet érni valamit, jobb években. A vírusok és baktériumok azok, amik problémásak.
A másik ágyás semmit nem jelent gombáknál. Legalább 50, vagy még inkább 500 méter kellene az előző évi résztől. 10 méter távolság az semmi.
Soféle gomba létezik, közöttük olyanok, amelyek kifejezetten hasznosak a növények számára, szimbiózisban élnek.
A mykorrhiza gombák.kiírtása kifejezetten hátrányos.
A betegségeket okozó gombák, mint a peronoszpóra, lisztharmat, rozsdafoltosság, tűzelhalás (stb) ellen kell védekezni.
#5#
Lehet talajforgatás nélkül veteményeskertet művelni, de az egy sokéves folyamat, és nem is szép látvány bizonyos szakaszaiban a nélymulcsos kert.
Videókat láthatsz róla a YouTube-n, főleg, Dr Gyulai Iván, Mélymulcsos kertművelés videóit érdemes megnézni, mégha nem is követed a módszerét, ökológusként sok érdekes dologra rávilágít.
A mulcsozáshoz nincs mindenkinek megfelelő alapanyag, és van olyan időszak, amikor még nem állt be a rendszer, ami bosszúságokkal jár, és nem is szép látvány a mulcsozott terület, de a módszer a természet leutánzásán alapul, talajforgatás, a talaj kitakarása helyett, minden évben új takarást kap, ami alatt télen is fagymentes környezetben dolgozhatnak a mikroorganizmusok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!