Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől megy tönkre az összes...

Mitől megy tönkre az összes paradicsomom érés közben?

Figyelt kérdés
Rengeteg bogyó van egy-egy növényen. Szépen fejlődnek, de amikor elkezdenek színesedni, akkor az oldalán, az alsó végéhez közel (tehát nem a kocsánynál) zöldesbarna foltok keletkeznek rajta. És mindegyiknél. Amíg csak zöld, semmi sem látszik, teljesen épek.
2023. júl. 16. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Lehet gomba, vírus. Az enyémeket a poloska teszi tönkre.
2023. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem az oldalán vannak a foltok, hanem az alján. És ez kalciumhiánytól van. Ami általában relatív kalciumhiány, tehát a talajban bőven van, de a paradicsom nem tudja hasznosítani valami probléma miatt.

Azt tudod tenni így év közben, hogy veszel kalcium levéltrágyát, és rendszeresen permetezel vele.

Ha rengeteg bogyó van, akkor ritkítani is érdemes, mert túl sokat eleve nem is tud kinevelni, kisebbek maradnak, mint kellene. Plusz a kalciumot is több felé kell osztani.

[link]

2023. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem fel tudom ismerni, hogy hol is van. A kalciumhiányról olvastam.
2023. júl. 16. 14:36
 4/6 A kérdező kommentje:

Így fest:

[link]

2023. júl. 16. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Most komolyan lepontoztál, mert értelmetlenül tetted fel a kérdést, és próbáltam értelmet vinni bele?

Itt a fotón látni, hogy nem RAJTA keletkeznek a foltok, azaz a külsején, ahogy írtad, hanem BENNE van a gond, vagyis a belseje rothad. Tehát még csak nem is foltokról van szó. Ez az infó az, ami fontos a betegség felismeréséhez.

2023. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma megint tanultam valamit.

Amiket mutogatsz, az rajta van, nem benne.

2023. júl. 16. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!