Gyümölcsfák táplálására mit használjak? Trágyán kívűl.
A műtrágyával csak óvatosan!
Én már láttam olyat hogy valaki a szőlő tőkéi tövéhez tett (minden tőhöz közvetlenül) Egy-egy fángli műtrágyát..
Mondanom sem kell hogy utána már nem nagyon kellett szőlőt szüretelnie.. :D
Egy fángli műtrágya nem csak egy szőlőt, hanem egy közepes gyümölcsfát is ki tud vinni...
Ha nem értesz hozzá, meg nem tudod bevizsgáltatni a talajodat, hogy miből mennyi van, akkor nem kellene eltolni az arányokat. Előfordul olyan, hogy ha valamiből túl sok van, akkor az gátolja másvalami felszívódását, és hiánybetegség alakul ki, ami műtrágyázás nélkül nem lett volna.
Én is ezért szoktam olyan műtrágyát használni, amihez mikroelemek is vannak keverve. De természetesen nem ilyenkor, hanem vagy késő ősszel, vagy tavasszal. Most már csak beöntözéssel működne. Mivel vannak olyan elemek, amik hozzákötődnek a talajszemcsékhez, és egy év alatt is csak 5 cm-t mennek lefelé. A téli és tavaszi esők ebben segítenek. Ha ilyenkor pl. nitrogéngranulátumot szórsz ki, az jó eséllyel csak őszre kezd a gyökerekhez jutni, és megnyomja a hajtásokat, pont, mikor már le kellene állni a hajtásfejlődésnek, és készülni a telelésre.
Pl. ebben vannak mikroelemek:
Drága, de azért, mert van is benne valami.
Ilyenkor nyáron inkább csak levéltrágyát érdemes, ha szükséges. De abból meg csak nagyon kevés anyaghoz jut a növény, egy pár hétre elegendőhöz. Pl. Wuxal. Előnye, hogy rossz, meszes, ill. egyéb módon problémás talaj esetén is hasznosul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!