Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kínai fűkaszához elhasználhato...

Kínai fűkaszához elhasználhatom a mol lubricants arol 2t olajat?

Figyelt kérdés
Találtam 3 decit, és csak ez van itthon most.
2023. júl. 14. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz mindent el lehet használni.
2023. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak azt olvastam nem nagy fordulatra való ez az olaj.

De ha nem vágja tönkre a kaszát, akkor oké.

2023. júl. 14. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Hosszú távon én nem tenném bele, ráégne egy csomó lerakódás, ami aztán leválva végigkarcolná a henger falát, és odalenne a kompresszió. Ilyen tekintetben egy kínai még érzékenyebb, mint valami profi gép.

Egy nyírást viszont kibír vele valószínűleg.

De ne keverd be az egészet, hanem csak egy nyírásra valót, aztán meg majd veszel rendes fullszintetikus olajat. (40-esre keverve 12 liter benzinhez kellene.) A maradék Arolt meg elhasználod begyújtáshoz, ahhoz megfelel.

2023. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

kétüteműbe nem szabad fullszintetikus olajat önteni, nem arra való...csakis 2T olajat szabad a benyába keverni...

Az a 3 deci nem oszt nem szoroz...hat liter keverék lesz belőle, semmit nem károsít. A többihez is MOL 2T olaj kell.

2023. júl. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4 te hol tanultad a szakmát?


Egy csomó fullszintetikus 2T olaj van, pl Husqvarna XP 2T, Stihl HP Ultra, pont azok a legajánlottabbak az új gépekbe.


A 300ml olaj, 6000ml benzinbe keverve, 1:20 arány, ha valami az aztán kormol rendesen plàne egy ásványi MOL olajból.

2023. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos kipróbáltam. 1 liter benzinhez 35ml olaj. Nem kormolt... legközelebb már 1:25 arányra csinálom... de persze lehet el se használom, ha ennyire rossz, mint írjátok.
2023. júl. 15. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:

5 vagyok.

A Molnak ez az olaja nagyon korszerűtlen, sok évtizedes, sima ásványi olaja. Maximum tényleg szükségmegoldásként hasznàld, ha nincs semmi másod.

2023. júl. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt az olajat a 40 évvel ezelőtti kétütemű Robi kapákba szánták, meg a Riga motorba. A nagy fordulatú kerti gépekbe alkalmatlan.
2023. júl. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan 1:40-ben használhatod. A kínai kasza nem kényes az ilyesmire,az enyém is 5-6 éve bírja 3000nm rendbentartását.
2023. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!