Kövirózsát hogyan kell öntözni?
Néztem már és mindenhol csak úgy írják, hogy keveset, csak én egyáltalán nem értek a növényekhez és nem tudom mennyi az a kevés. :P
Tudnátok mondani méret szerint valamit, hogy mennyi víz kell kb egy kicsi 3 cm-esnek, egy közepes 6 cm-esnek, és egy nagy kb 10 cm-esnek? Azt szeretném tudni, hogy hány deciliter kell ilyen méreteknél. És persze, hogy hány naponta kell neki annyi víz.
Hol tartod? Kinn a kertben, az erkélyen, vagy a lakásban ablakban?
Nekem az erkélyen van, süti a nap egyfolytában, nagy tálakban van ültetve, így három naponta a tálra ráöntök fél deci vizet. Nem többet. Ha esősebb napok voltak, akkor nem is locsolom, csak ritkábban. Ha a lakásban lenne, 2 hetente kapná ezt a fél deci vizet a nagy tál. Nem egyetlen pici növény, hanem a nagy tál. Van kiültetve a kertbe szabadföldbe is, a mályvabokor alá, ott nem lehet túlöntözni, pedig két naponta locsolom a kertet.
Ha túlöntözöd, az alsó levelei elkezdenek rohadni, olyan szottyos lesz az egész, onnantól már kicsi az esély, hogy megmentheted. Ha sosem locsolod, akkor pedig kicsire összehúzódik és összeszárad, elengedi a földet. Olyankor semmi baja nem lesz, elkezded locsolni és szépen újra kezdi.
Ha "igazi" kövirózsa, tehát nem valami hozzá hasonló növény, akkor az lakásban nem tartható, mert fényhiányos lesz, megnyúlik. Szabadban legyen télen-nyáron.
A pozsgás növényeket ritkán és bőségesen kell öntözni. Hogy két öntözés közt csontszárazra száradjon a földje. Ahogy az első válaszoló is írta, úgy jó, ha vizet öntesz alá, és amit nem tudott felszívni, azt leöntöd. Két hetente elég.
Nekem szabadban vannak, alul kifúrt virágládákban (vagy 7 fajta), idén talán 2x öntöztem, mert mindig megáztak. Virágoznak is minden évben, természetesen.
A közismert alapfaj régen minden háznál volt, a kipréselt levét használták fülfájás ellen.
A legtöbb helyen a disznóól aránylag lapos tetejére volt telepítve. Nagyapám minden tavasszal egyszer az óltakarításkor ráhajított egy fél lapát disznószrt, és ennyi volt a gondozás. Vizet annyit kapott, amennyi ráesett. És az is mindig virágzott. A full nap a lényeg, és hogy hideg időben ne álljon alatta víz.
Szám íze szerint írt a #6 (08:54 óra) válaszoló. Gyerek koromban mi is a kinti WC cserepén neveltük, tehéntrágyában. Akkor kapott vizet, amikor esett.
Egy jótanács, ami kolleganőmnél bevált, aki aktív sportoló volt és tyúkszem nőtt az egyik lábujján:
Idősektől hallottam, hogy a levelét lapjánál fogva ketté kell vágni és a lap egyikét a tyúkszemre tenni, rá zoknit húzni, szükség szerint ismételni másik levéllel. Rövidesen meggyógyult.
A fülfájásról annyit, hogy a mi vidékünkön "fülbecsavarónak" (is) hívták. Gyulladt fülbe csavarták a levét, akár télen is, mert fagytűrő.
Nálam rengeteg kövirózsa van szabadban, ládában, vagy 7 fajta. Itt is voltak ezek a 35 fokok, de már vagy két hónapja nem öntöztem őket. A hőség előtt esett rájuk némi eső.
Köszönik szépen, jól vannak. 20 éve ugyanígy vannak tartva, és minden évben virágoznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!