Szerves tápoldatokat lehet használni lombtrágyaként paradicsomhoz?
Pl: Compo BIO, Plantella szerves paradicsomtrágya
Ha igen milyen arányban?
A paradicsom nem igazán szereti, ha a lombozatát víz éri, ezt a lehetőséget inkább arra tartogasd, amikor muszáj lomb-trágyázni, pl. kalciumpótlásra, vagy károkozók, levéltetvek, más élősködők, vagy baktériumok, vírusok eltávolítására.
A sima tápozás maradjon a gyökereken keresztül, abban a töménységben, ahogy a szer készítői javasolják.
A paradicsom sajnos olyan, hogy ha hirtelen hőmérsékletváltozás történik, akkor leáll a kalciumfelvétel a gyökereken keresztül.
Nagyjából 5-6 °C már elég lehet a nappali hőmérséklet változásában, ami csökken, vagy megemelkedik, az ennél nagyobb változás biztosan kalciumhiányt okoz, ha nem lombtrágyázik az ember.
Jó lehet a tejes locsolás 1:10 hígításban ez természetes szer és a levéltetveket is kipucolja, ha vannak, csak ügyelni kell, hogy a levelek fonákját is permetezni kell ekkor, mert a tetvek ott tanyáznak többnyire. Kalciumpótlásra elég felülről.
A tejnél több a kalcium a szezámmagban, amit össze kell törni, vagy meg kell darálni és jól kiáztatni, vagy teaként forralni egy ideig, majd egy nap múlva jól leszűrni és azzal permetezni. A szűrés hatékony legyen, hogy ne tömődjön el a permetező fúvókája, lehet szűrőpapírt kapni a kávéhoz az üzletekben, én azzal szoktam.
Ezek olcsó és természetes szerek, meg többnyire vannak is otthon, vagy könnyen elérhetők.
Lehűléskor majd figyelj oda, ha gyorsan történik, akkor adni kell a kalciumot a paradicsomnak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!